Потрібні жорсткі репресії: Арестович назвав спосіб примирення в Україні

За словами спікера української делегації в ТКГ, в Україні існують 4 "політклуби", які ненавидять один одного

Потрібні жорсткі репресії: Арестович назвав спосіб примирення в Україні

Для того, щоб в Україні примирити між собою людей різних політичних поглядів, потрібні "жорсткі репресії" проти "культурних і політичних воєн" за прикладом Ізраїлю. Таку думку в ефірі програми "Ток-шоу №1" на телеканалі "Україна 24" висловив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович.

"Дослідження показали, що в цілому народ дотримується центристських позицій. Але політика будується за принципом фанатських клубів: ненавидимо один одного. В Україні існує 4 "клуби": єврооптимістичний, націоналістичний, радянський і російський. Найсильніший у нас російський, тому що ми використовуємо патерни і формулювання, які належать російському сучасному дискурсу, навіть коли говоримо українською. Виходить зміщений конфлікт, представники чотирьох "клубів" один одного не люблять, кожен тягне на свій бік", - сказав Арестович.

Популярні відео

За його словами, складно переконувати жителів Донбасу, бо Росія витрачає величезні гроші на пропаганду.

"З чим ми маємо справу на Донбасі? Це люди, які болісно реагують на гуманітарну політику в Україні, вони переконані, що російська мова вторинна, що за російську мову переслідують, що їх інтереси не врахують, прийдуть страшні націоналісти і виріжуть всіх під корінь. Росія витрачає 4 млрд доларів на рік на пропаганду, мінімум 1 млрд дістається Україні, переконувати дуже складно", - сказав Арестович.

Читайте також: Україні потрібна російська мова - експерт пояснив гучну заяву Авакова

Як приклад спікер навів Ізраїль, де арабська є однією з державних мов.

"В Україні потрібно жорстко репресувати культурні і політичні війни, як це колись зробив Ізраїль, третя державна мова там - арабська, заради тих 300 тис. арабів, які живуть в Ізраїлі. Переконати самих себе, що ми змусимо Одесу, Луганськ, Суми, Донецьк повністю перейти на українську мову і прославляти Стуса, Петлюру і Бандеру, не вийде. Якщо ми хочемо залишитися в своїх кордонах, треба проводити політику національного примирення всіх чотирьох проєктів. Нам потрібен п'ятий проєкт, який всіх об'єднає, інтеграційний, який скаже, що всі ми українці. Воїни УПА герої, і Кожедуб - герой, вони всі боролися за Україну так, як вони її розуміли", - сказав Арестович.

Читайте також: "Кремлівська тактика": експерт про скандальне рішення суду щодо української мови

Нагадаємо, раніше Арестович в ефірі програми "Ток-шоу №1" на телеканалі "Україна 24" запропонував спосіб вирішити проблему російської та української мов в Україні.

Джерело Україна 24 Теги