Путін вже тоді готувався до війни: ексглава СБУ про гучну заяву про Другу світову

Ігор Смешко нагадав, що Україна затримала німецькі війська на шляху до Москви і має право на перемогу

Путін вже тоді готувався до війни: ексглава СБУ про гучну заяву про Другу світову

Президент Росії Володимир Путін, який заявив у 2010 році, що СРСР виграв би Другу світову війну без України, такою заявою готував громадян РФ до майбутньої війни з Україною, а Україна не повинна віддавати цю перемогу.

Таку думку в ефірі програми "Хард з Влащенко" висловив колишній глава Служби безпеки України Ігор Смешко.

"Я одним з перших відреагував свого часу на заяву президента Путіна про те, що вони виграли б Другу світову війну і без України. Є моя стаття, надрукована в газеті "День", відразу після цього. Це ще не було початку війни. Я, через те що працював у керівництві розвідувальних органів, відразу побачив, що це розвідознака, що Путін готує населення Росії до можливого вирішення військовим шляхом питання з Україною", - сказав ексглава СБУ.

Читайте також: Маємо справу з чекістами: озвучено сценарій можливого вторгнення Росії в Україну

Смешко зазначив, що Україні не можна віддавати право на перемогу у Другій світовій, оскільки просування німецьких військ на Москву було затримано ціною 7 млн ​​життів українців.

"Вдумайтеся: якби на 3 місяці Україна, яка захлиналася кров'ю, не затримала наступ на Москву... Гітлер фактично зупинив наступ на Москву і кинув на Південно-Західний фронт, на Україну, найкращі свої танкові дивізії. Він на 2-3 місяці повернув ударний танковий кулак на Україну, і вона дала можливість підтягти з Сибіру частини. Якби не 7 млн ​​загиблих українців - 3 млн у Червоній армії й 4 мирного населення, - про що можна говорити?!

Франція впала за 3 тижні, Британія ледь вивела свою сухопутну армію з Дюнкерка після удару. Україна заплатила надзвичайно високу ціну. І чому ми віддаємо перемогу? Чому ми не говоримо нашим друзям, партнерам, демократичній Німеччині: за вашу демократію, добробут ми 7 млн ​​життів віддали? Якби не ми - ви б жили зараз таким життям? Цю перемогу віддавати не можна, це буде зрадою", - сказав Смешко.

Читайте також: Україна відходить від радянських форматів — В'ятрович про 9 травня

Раніше в ефірі програми "Реальна політика з Євгенієм Кисельовим" на телеканалі "Україна 24" глава Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович заявив, що Україна повинна відзначати День перемоги над нацизмом не озираючись на Росію, яка перетворює святкування в "токсичну історію", оскільки мільйони українців загинули під час Другої світової війни.

Джерело Україна 24 Теги