Добрий сигнал: глава Інституту нацпам'яті прокоментував заворушення 9 травня

Ніяких нацистів і комуністів, закон повинен працювати однаково, вважає Дробович

Добрий сигнал: глава Інституту нацпам'яті прокоментував заворушення 9 травня

Директор Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович вважає, що те, що 9 травня в Україні пройшло спокійно, є приводом для оптимізму. Про це він сказав в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

Глава інституту зазначив, що кожен сам вибирає дату для святкування.

"Ми демократична країна, і необов'язково, щоб всі однаково ставилися до свята. Різні люди можуть вибирати ті моделі вшанування, які їм ближче, тим більше що у нас в країні є і 8 травня - День пам'яті та примирення, і 9 травня - День перемоги над нацизмом", - сказав Дробович.

Читайте також: В Авакова розповіли про порушення на День перемоги: є кримінальні справи

Популярні відео

Також він зазначив, що конфлікти навколо 8 та 9 травня - це справа рук політиків, і добре, що ці дні проходять в Україні все спокійніше.

"Що стосується конфліктності, то для такої великої країни, як Україна, ще й з огляду на те, що багато політиків намагаються розгойдувати протистояння на темі Другої світової війни, така кількість порушень і відносно спокійний характер акцій - це оптимістичний сигнал. Безкомпромісно і чітко повинен працювати закон: ніяких нацистів, ніяких комуністів", - сказав Дробович.

Читайте також: Російський політик заявив про фашизм у РФ: не знаю, чим відрізняється Путін від фюрера

Нагадаємо, раніше ексглава Інституту нацпам'яті, народний депутат від "Європейської солідарності" Володимир В'ятрович у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" заявив, що Україна відходить від радянських форматів святкування 9 травня.

Джерело Україна 24 Теги