Нова хвороба після коронавірусу: лікарка розповіла про ускладнення від COVID-19

Затягнути одужання після коронавірусу може постковідна інфекція

Нова хвороба після коронавірусу: лікарка розповіла про ускладнення від COVID-19

У пацієнтів з коронавірусом можуть розвиватися постковідні грибкові інфекції, які дають серйозні ускладнення на здоров'я.

Про це розповіла в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" лікарка-інфекціоністка Тетяна Логінова, коментуючи інформацію про те, що в Індії люди, які перехворіли на COVID-19, почали інфікуватися рідкісним "чорним грибком".

"Люди лікувалися не тільки стероїдами, але й антибіотиками. Антибіотики також дають дисбіоз організму, у нас в країні найчастіше виникають кандидози. А в цьому випадку на тлі антибіотикотерапії плюс кортикостероїди, які пригнічують запальні процеси, також можуть прекрасно розвиватися ці грибкові інфекції. Ця інфекція може не тільки вражати очі й носову порожнину, а й легені. Це дуже серйозна постковідна інфекція, яка затягує одужання після COVID-19. Це вже буде "лонгковід" ускладнений, і вимагатиме дуже ретельного антимікотичного лікування спеціальними препаратами", - повідомила Логінова.

Читайте також: Україна повторює індійський сценарій — лікар про епідемію COVID-19

Популярні відео

Лікарка зазначила, що в Україні найчастіше зустрічаються дисбактеріози, що викликані грибами Candida albicans і Aspergillus.

"Ці інфекції найчастіше бувають у людей з ослабленим імунітетом, а також у веганів, тому що не утворюються повноцінні антитіла. Ми завжди наполягаємо на тому, щоб люди харчувалися гідно, щоб були повноцінні білки в раціоні", - сказала вона.

Читайте також: Зниження захворюваності немає — лікар заявив про проблеми зі статистикою COVID-19

Нагадаємо, в Індії була зафіксована серія заражень так званим "чорним грибком" серед людей, які лікуються або одужали від COVID-19. Лікарі вважають, що інфікування може бути викликане прийманням стероїдів - необхідного лікування важкохворих пацієнтів з COVID-19.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" спрогнозував спалах коронавірусу після травневих свят.

Джерело Україна 24 Теги