Росія не зможе забезпечити Крим водою: вчений назвав причини

Експерт назвав єдиний спосіб для Криму отримати воду

Росія не зможе забезпечити Крим водою: вчений назвав причини

Крим не може бути забезпечений водою з Азовського моря, як планує Росія — про це заявив учений секретар Інституту геологічних наук НАНУ Руслан Гаврилюк у програмі "Україна Завтра" на телеканалі "Україна 24".

"Найімовірніше, це (видобуток води з дна Азовського моря — ред.) ноу-хау окупантів, бо успішних таких прикладів я не знаю. Інша справа, що є технологія опріснення морської води, вона широко застосовується у світі у вододефіцитних країнах, наприклад, в Ізраїлі", - сказав він.

Читайте також: Росія не може впоратися — у Зеленського висловилися про серйозну проблему в Криму

Популярні відео

Експерт відповів на запитання, чи не допоможуть артезіанські свердловини глибиною 100 м.

"100 м - це не така велика глибина для артезіанських свердловин. Питання не в тому - 100, 200 чи 500 м, питання в тому, чи є необхідні запаси води, які можуть бути використані. Але у нас є матеріали, ми знаємо умови на сусідніх територіях - південь Запорізької області, Херсонська, Миколаївська, багато чорноморських курортів у цих областях не забезпечені водою навіть для туристів, я вже не кажу про військові цілі або виробництво. Тут причини геологічного характеру, кліматичні. Аналогічна ситуація і з Азовським морем.

Так, є підземні води в геологічних надрах в акваторії Азовського моря. Але ці води мають високу мінералізацію, немає води необхідної якості. Якщо встановлювати плавучі платформи та бурити, добуваючи технічну воду — це повинна бути золота технічна вода. Маніпуляції йдуть з самого початку, коли говорять, що Крим буде забезпечений водою. Крим не може бути забезпечений водою, крім води з Дніпра. Інших варіантів немає", — сказав він.

Нагадаємо, в Росії заявили, що з липня почнуть бурити в Азовському морі свердловини для постачання окупованого Криму водою.

Раніше глава Українського інституту морського права і безпеки Андрій Риженко розповів, чи має право Росія добувати воду з-під дна Азовського моря.

Джерело Україна 24 Теги