Названі три головні претенденти на декомунізацію в Києві: що на них чекає

Ситуацію прокоментував глава Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович

Названі три головні претенденти на декомунізацію в Києві: що на них чекає

У Києві головними претендентами на декомунізацію залишаються пам'ятник червоному командирові Миколі Щорсу, а також радянська символіка на мосту Патона і на пам'ятнику Батьківщині-матері.

Як вирішуватимуть питання з комуністичними символами в столиці, розповів в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" глава Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович. Коментуючи ситуацію з мостом Патона, Дробович зазначив:

"Ми проговорили з керівництвом Управління спадщиною, з'ясували, хто там балансоутримувач, буквально місяць тому надіслали звернення, і чекаємо відповіді. Я сподіваюся, що в найближчі місяці під час реконструкції герби будуть демонтовані й передані в музеї. Я навіть готовий забрати їх до інституту на зберігання, тільки б закон був дотриманий".

Читайте також: Знайшли ще одного "останнього Леніна": голова Інституту нацпам’яті про знесені пам’ятники

Популярні відео

Щодо Батьківщини-матері глава УІНП зазначив, що поки не буде рішення уряду або Міністерства культури, передчасно щось говорити. Після рішення потрібно буде розробляти проєкт, на це потрібно буде десь брати кошти.

Читайте також: Перейменування стадіону у Львові на честь Бандери: названі наслідки

На запитання, чому пам'ятник Щорсу не можуть перевезти в інше місце, Дробович відповів:

"Раніше проблема була в тому, що частина активістів наполягала на виключенні його з реєстру й демонтажі. Я переговорив з керівництвом музею на Сумщині "Парк радянського періоду" - вони готові прийняти Щорса. Ми проведемо консультації з Мінкультури про розробку дозволу на переміщення, залишиться тільки знайти, хто його перевезе".

Раніше глава Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи треба в Україні скасувати вихідний 8 березня.

Джерело Україна 24 Теги