Вражає молоде населення - Степанов попередив українців про новий вид коронавірусу

За словами міністра, COVID-19 відрізняється великою кількістю мутацій

Вражає молоде населення - Степанов попередив українців про новий вид коронавірусу

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів, що індійський штам коронавірусу COVID-19 скоро прийде в Україну.

"Ми можемо говорити, що він точно буде. І це реальність, і говорити треба правду. Зараз він вже зафіксований, зокрема, в країнах-сусідах, це і Чехія, Польща, Румунія. І тому зрозуміло, що в кінцевому підсумку він з'явиться і в Україні - як це було з британським штамом або з південноафриканським. Індійський штам досить важкий, він досить агресивний, більш контагіозний, досить складна клінічна картина з ураженням різних органів, зокрема і шлунка, нирок. Сильна інтоксикація, і цей штам вражає молоде населення, що дуже неприємно", - заявив міністр.

Читайте також: Степанов розповів, скільки вакцин від коронавірусу закупить Україна

Популярні відео

Степанов додав, що COVID-19 відрізняється дуже великою кількістю мутацій.

"Але є мутації (коронавірусу - ред.), такі як британський, південноафриканський, індійський, бразильський, які сильно відрізняються, змінюючи клінічну картину, стають більш агресивними. Виходячи з такої кількості мутацій, яка є, і частоти, з якою вони з'являються, ВООЗ і робить прогнози. Які ще можуть відбутися мутації, ми, на жаль, не знаємо, але ми повинні готуватися до найгірших варіантів, щоб мати можливість захищатися", - сказав він.

Читайте також: Вакцинація до важливої дати: академік пояснив, чи реальний план Зеленського

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" також прокоментував збір підписів у Верховній Раді за свою відставку.

Джерело Україна 24 Теги