Вакцинація до важливої дати: академік пояснив, чи реальний план Зеленського

Сергій Комісаренко також пояснив, що процедура вакцинації складається з двох головних частин

Вакцинація до важливої дати: академік пояснив, чи реальний план Зеленського

Більшість українців, які потребують вакцинації від коронавірусу, можна прищепити до 24 серпня за умови, що в країні вакцинуватимуть близько 200 тис. осіб на добу.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" заявив голова комісії з біобезпеки та біозахисту при РНБО, академік НАН України Сергій Комісаренко, коментуючи слова президента Володимира Зеленського про необхідність провести вакцинацію від коронавірусу до Дня Незалежності.

"Думаю, є такі можливості, а якщо їх немає, потрібно їх створити. Потрібно обов'язково виконати. Я вважаю, що це дуже гарна ідея, а якщо це наказ - то гарний наказ", - сказав Комісаренко.

Читайте також: Степанов жорстко відповів на запитання про вакцину: "Цього не буде"

Популярні відео

Академік порівняв проведення вакцинації з військовою операцією - "потрібно мати чіткий план, ресурси".

"Процедура вакцинації складається з двох головних частин. По-перше, потрібно мати вакцину, вміти її зберігати, транспортувати, і потім створити всю інфраструктуру, щоб провести вакцинацію. Я чув інтерв'ю головного санлікаря України Віктора Ляшка, він сказав, що в Україні створено інфраструктуру, яка дозволяє прищеплювати за день близько 200 тис. осіб. Якщо 200-250 тис. осіб на добу ми зможемо прищеплювати, то можемо виконати наказ президента", - зазначив він.

Читайте також: Українці змінюють ставлення до вакцинації — соціолог назвав дві причини

При цьому Комісаренко назвав проблемою закупівлю Україною вакцини з різних джерел.

"Це врешті-решт створює певний хаос, тому що люди не знають, чим їх вакцинуватимуть вдруге. Гарні новини - це те, що вже визначено, що можна вдруге вакцинувати іншою вакциною", - сказав академік.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вимагає від Кабміну збільшити темпи вакцинації, щоб до 24 серпня більшість українців, які потребують щеплення від коронавірусу, отримали вакцину.

Глава МОЗ Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, скільки щеплень за добу можна проводити в Україні.

Джерело Україна 24 Теги