Кордону з Росією досі немає — експерт розповів про проблему в Азовському морі

Андрій Риженко пояснив, чи має право Росія бурити свердловини в Азовському морі

Кордону з Росією досі немає — експерт розповів про проблему в Азовському морі

Росія збирається бурити свердловини на дні Азовського моря в пошуках прісної води для окупованого Криму. Чи законно це з точки зору міжнародного права, розповів капітан першого рангу, голова Українського інституту морського права і безпеки Андрій Риженко в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Використання Азовського моря регламентується угодою від 2003 року. Кордону на Азовському морі досі немає, і це не провина України. Україна багато разів пропонувала цей кордон встановити. І через це чинна угода не дозволяє Росії проводити будь-які роботи на дні Азовського моря - чи то вода, чи корисні копалини. Зараз ця угода передбачає тільки здійснення судноплавства в Азовському морі. Є ще декілька документів, які регламентують рибальство. А видобуток води з дна Азовського моря нічим не регламентований. Робити це Росія без участі України не може", — сказав він.

Читайте також: Росія не може впоратися — у Зеленського висловилися про серйозну проблему в Криму

Популярні відео

Експерт відповів на запитання: дії Росії — це політичний шантаж чи дійсно спроба знайти воду.

"Росія завжди діє з позиції сили. У неї зараз є реальне військове домінування, і поки немає такого інструмента, який міг би стримувати її протиправні дії. Цілком можливо, що вони здійснюватимуть ці роботи. Але знову ж таки, ці роботи суперечать угоді, яка підписана Україною та Російською Федерацією і ратифікована парламентами обох країн. Таким чином, вони самі порушують власне національне законодавство. Щоправда, вони можуть послатися на інший пункт свого законодавства", — пояснив Риженко.

Читайте також: Це утопія: експерт викрив фейк Росії про воду для Криму

Нагадаємо, в Росії заявили, що з липня почнуть бурити в Азовському морі свердловини для постачання окупованого Криму водою.

Джерело Україна 24 Теги