Вакцина від коронавірусу: лікар розповів, який крок допоміг би Україні

Андрій Александрін розповів, чи потрібно тимчасово скасувати ліцензії на вакцину від COVID-19

Вакцина від коронавірусу: лікар розповів, який крок допоміг би Україні

США і Європа обговорюють ймовірність тимчасової відмови на авторське право щодо вакцини від коронавірусу, щоб всі країни змогли її виготовляти відповідно до своїх потреб. Ситуацію прокоментував керівник національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Це не нова ініціатива. Свого часу той, хто винайшов вакцину проти віспи, не робив ніякої ліцензії, щоб всьому людству з будь-якими можливостями вона була доступна, щоб побороти цю хворобу, з чим людство і впоралося. Я вважаю, що коли ми говоримо про пандемію, то повинна бути резолюція генеральної асамблеї ООН або подібних організацій, щоб мінімізувати монополію і захистити все населення", — сказав він.

Читайте також: Степанов про вакцинацію до значної дати: "У нас є всі можливості"

Популярні відео

Александрін розповів, чи допоможе це Україні.

"Щодо України, то ми повністю залежимо від цього всього, тому що питання стоїть не тільки про те, що Україні потрібно відновлювати своє виробництво імунологічних препаратів, але ще і потрібен великий науковий потенціал, який зможе це робити. Поки його в Україні немає, було б добре зробити чітко за стандартами лінію виробництва рекомендованих ВООЗ вакцин, і ми б впоралися з ситуацією при наявності фінансування. А з огляду на ті гроші, які Україна витрачає на закупівлю вакцин або на планування, думаю, лінія б давно окупилася", — сказав він.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що являтимуть собою COVID-паспорти для українців.

Джерело Україна 24 Теги