Путін показав, де наступатиме на Україну — експерт назвав три напрямки

Григорій Перепелиця заявив про морську блокаду України з боку Росії

Путін показав, де наступатиме на Україну — експерт назвав три напрямки

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Росія може провести "повзучу анексію" Азовського моря. Цю заяву прокоментував у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" конфліктолог-міжнародник Григорій Перепелиця.

"Росія почала не тільки окупацію Кримського півострова й частини Донбасу, а й морську блокаду. Це було очевидно з самого початку. Спочатку це проводилося під виглядом часткової морської блокади, а кінцева частина — завершити повну морську блокаду України як в Азовському, так і в Чорному морі. Ми практично втратили свою морську економічну зону, і на Азовському у нас навіть територіальних вод немає, завдяки нашому сумнозвісному договору співпраці України з Росією в Азовському морі. І тепер фактично ми втратили наші морські комунікації, ми можемо контролювати тільки каботажні плавання в районі чорноморського узбережжя в Одеській і Херсонській областях", — сказав він.

Читайте також: Крим перетвориться на "чемодан без ручки" — в МЗС сказали, що Україна готує Росії

Популярні відео

Експерт розповів, що Путін продовжуватиме наступ, і назвав основні напрямки атаки.

"Проблема в тому, що ми не сприймаємо російську агресію як війну, ми розділили її на клаптики: окремо окупація Криму, окремо бойові дії на Донбасі, і тепер ось Керченська протока. Потрібно розглядати війну в реальності, тому що кінцева мета цієї війни — знищення України як держави. Відповідно, відведення військ від українських кордонів зовсім нічого не означає, Путін не відмовиться від своїх агресивних планів. Коли гібридні методи дають збій у зв'язку з закриттям прокремлівських каналів в Україні, фінальна крапка у війні залишається за військовими.

Путін вже показав, де наступатиме. Перший — це північний напрямок, угрупованням Воронеж-Білгород-Курськ, другий — це Донбас, посилення окупованих територій, і третій, найпривабливіший — південний напрямок, блокада морської акваторії та створення інфраструктури для морських десантних операцій", — сказав він.

Раніше військовий експерт Олег Жданов розповів, що обмежує військову загрозу Росії.

Джерело Україна 24 Теги