Оборонявся від п'ятьох - радник Авакова пояснив, чи покарають ветерана АТО за вбивство

Володимир Мартиненко вважає, що законодавство про самооборону потрібно міняти

Оборонявся від п'ятьох - радник Авакова пояснив, чи покарають ветерана АТО за вбивство

На Тернопільщині 24-річний учасник АТО, захищаючись, застосував холодну зброю і вбив одного з п'яти нападників на його будинок. Ветерану оголосили підозру, зараз він перебуває під домашнім арештом. Радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко прогнозує, що підозра може бути змінена.

Про це він сказав в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Потрібно, щоб з'ясувала експертиза, чи було це душевне хвилювання, напад або напад групи осіб на житло, на людину, або перевищення меж необхідної самооборони. Станом на зараз потрібно встановити кваліфікацію для того, щоб далі справа просувалася в правильному напрямку", - сказав радник.

Популярні відео

За словами Мартиненка, підозру оголошено передчасно.

"Підозру вручено, і мова йде про те, щоб цю справу, враховуючи її резонансність, розслідувало Головне слідче управління Нацполіції. Відповідно, я передбачаю можливу зміну кваліфікації справи, підозру може бути змінено. Ми зараз говоримо про те, що підозра передчасна, оскільки не досліджені всі умови і обставини цієї справи, а після того, як вони будуть вивчені, підозру може бути змінено. Я так думаю, що, з огляду на всі обставини, видно неозброєним оком, що людина захищалася", - сказав Мартиненко.

Читайте також: Вбивство кіберполіцейської в Києві: поліція оголосила підозру

Радник глави МВС зазначив, що українське законодавство щодо самооборони потребує доопрацювання.

"Річ в тім, що українське законодавство так прописано щодо самозахисту, що якщо ми відкриємо судову практику щодо того, коли особа захищається, у нас буде приблизно порівну тих, кого суд виправдовує, і тих, кого відправляють за ґрати. Я наполягаю на тому, щоб у нас законодавство про самозахист було деталізовано, щоб не було таких нонсенсів", - сказав Мартиненко.

Читайте також: "Дітей підштовхують до самогубства": Гордон про трагедію в школі під Києвом

Нагадаємо, раніше в сюжеті "Сьогодні Новини" на каналі "Україна 24" були озвучені подробиці потрійного вбивства 16-річним підлітком.

Джерело Україна 24 Теги