Чи можна вакцинуватися алергікам: лікар відповів на питання про коронавірус

Також Андрій Александрін прокоментував брак сімейних лікарів

Чи можна вакцинуватися алергікам: лікар відповів на питання про коронавірус

Інфекціоніст Андрій Александрін в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" відповів на запитання телеглядачів про коронавірус, ситуацію з медициною в країні та вакцинацію.

Лікар зазначив, що алергія на цвітіння - не перешкода для вакцинації.

"Я теж алергік, і на власному прикладі скажу, що можна, я вакцинований. Але в будь-якому випадку потрібно проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем", - сказав Александрін.

Популярні відео

На питання глядача про брак сімейних лікарів інфекціоніст відповів невеселим прогнозом про ситуацію з медичними працівниками в Україні.

"У контексті останніх років, навіть за період пандемії, ми бачимо, що відтік медичних кадрів до інших країн тільки збільшується. Тому можна припустити, що ситуація з нестачею медперсоналу в нашій країні буде погіршуватися, і це стосуватиметься не тільки маленьких населених пунктів, але і столиці", - сказав Александрін.

Читайте також: Степанов розповів, коли Україна буде повністю забезпечена вакцинами від COVID-19

Також лікар відповів на питання, чи можливе щеплення тільки однією дозою в разі, якщо людина перехворіла.

"Якщо люди хворіють - це не є протипоказанням до вакцинації. У всьому світі людей, які перехворіли, теж вакцинують. На сьогодні тільки одна вакцина - "Джонсон і Джонсон" - яка вимагає введення однієї дози, всі інші - двох", - сказав Александрін.

Читайте також: Що треба знати при вакцинації від коронавірусу: українцям нагадали прості правила

Крім того, експерт розповів, що рівень антитіл не впливає на наявність імунітету.

"Наявність антитіл не говорить, що у вас повинен виробитися імунітет. Це залежить ще від декількох факторів, і на сьогодні ті статті, які опубліковані в світових журналах, говорять, що дуже великий вплив має та доза патогенів, яку може отримати людина, від цього залежатиме, захворіє вона чи ні, і ступінь тяжкості протікання", - сказав Александрін.

Нагадаємо, раніше на запитання телеглядачів в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" відповідав імунолог Борис Донський.

Джерело Україна 24 Теги