Сепаратизму немає: політолог висловився про скандальну провокацію на Закарпатті

Дмитро Тужанський розповів, як українські та угорські громади відреагували на листівки з погрозами

Сепаратизму немає: політолог висловився про скандальну провокацію на Закарпатті

У Береговому на Закарпатті поширили провокаційні антиугорські листівки. Ситуацію прокоментував політолог Дмитро Тужанський в програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24"

"Аналогічні провокації відбуваються останнім часом регулярно, угорцям або угорським організаціям на е-мейли кілька місяців тому приходили листи з аналогічними погрозами та аналогічними орфографічними помилками, особливо в словах "Україна "або "український". Видно, що це все зроблено штучно, це насправді провокація. Російські це спецслужби, найманці або місцеві провокатори, політики, — нехай розбирається поліція", — сказав він.

Читайте також: Погіршувати ситуацію вже нікуди — ексміністр висловився про угоду з Угорщиною

Популярні відео

За словами експерта, жителі Закарпаття розуміють, що це провокація.

"З точки зору впливу на ситуацію — зараз і українські, і угорські громади реагують на це доволі стримано. Всі розуміють, що це провокація, люди все розуміють. З 2017 року між Україною та Угорщиною існує політична криза через закон про освіту, закон про мову, поширюються фейки про угорський сепаратизм, про те, що Угорщина планує реалізувати на Закарпатті кримський або донбаський сценарій... Це таке підігрівання ескалації, але всі ці спроби, на щастя, нічим не закінчуються. Немає ні сепаратизму, ні міжетнічної напруги. Все це неприємно, але люди молодці", — сказав він.

Нагадаємо, 2 травня поліцейські Берегово зафіксували факт розповсюдження листівок з погрозами українцям угорського походження. Провокаційні написи виявили на кількох будинках місцевих жителів.

Джерело Україна 24 Теги