Окупанти не дають людям виїхати з ОРДЛО: нові подробиці з Донбасу

Жителі окупованих територій стали заручниками ситуації

Окупанти не дають людям виїхати з ОРДЛО: нові подробиці з Донбасу

На лінії розмежування на Донбасі бойовики продовжують блокувати контрольні пункти в'їзду-виїзду, мешканці ОРДЛО стали заручниками ситуації.

Як розповів в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" кореспондент телеканалу "Україна 24" Олександр Махов, на лінії розмежування на Донбасі діють 7 пунктів пропуску. Україна абсолютно не обмежує рух людей. А от окупанти створюють штучні перепони й пропускають людей лише в Станиці Луганській. Цей перехід є виключно пішохідним, машини проїхати не можуть. Бойовики встановили жорстке правило – виїхати з окупованої території та повернутись можна лише раз на місяць, або, якщо встигнеш, протягом дня.

Читайте також: В основі "русский мир": експерт розповів, як спецслужби Росії вербують українців

Популярні відео

Також окупанти заборонили завозити продукти. До заборони ділки на візках перевозили овочі на окуповану територію - до двох тонн на добу. Тепер всі ці возики іржавіють на узбіччі, українських товарів в окупації немає, розповідають луганчани, тож намагаються завозити харчі, за смаком яких скучили.

"Сири, ковбаси, консерви – це так, з Росії везуть. З України не пропускають же нічого, якби пропускали, то везли б з України. Українські ж продукти – свої, рідні…" – розповідає мешканка ОРДЛО.

Зараз за день встигають перетнути лінію розмежування близько 2 тис. людей, а раніше – близько 15 тис. Ті, кого тепер бойовики не пускають через переходи на Донбасі, вибираються з окупації через територію Росії.

Читайте також: Гордон про російські паспорти в ОРДЛО: "Ці папірці нічого не варті"

Ситуацію прокоментувала керівниця пресслужби Луганського прикордонного загону Неля Доценко:

"Деякі користуються схемою – виїжджають через недійсні пункти пропуску в ОРДЛО, які непідконтрольні уряду, і прямують через територію Росії, уже с порушенням законодавства в’їжджають на територію України, сплачуючи при цьому штраф".

Правозахисники впевнені, що Росія спеціально створює такі умови, щоб українці сиділи в окупації.

"Люди, які поїхали через якісь обставини – до родичів, за одягом – не можуть повернутися. Люди – заручники ситуації. Та псевдовлада створює умисно такі дії, порушуючи права людини", - розповів юрист благодійної організації "Восток-СОС" Сергій Шпілєвий.

Про штучне блокування пунктів пропуску Україна повідомила ОБСЄ, говоритимуть про це на засіданні ТКГ.

Раніше член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як бойовики ОРДЛО блокують переговори щодо Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги