Небезпечно для дітей: лікар попередив українців щодо популярних продуктів

Експерт пояснив, чому варто побоюватися нітратів в овочах і фруктах

Небезпечно для дітей: лікар попередив українців щодо популярних продуктів

Нітрати, що містяться в ранніх овочах і фруктах, можуть накопичуватися в організмі й викликати ураження печінки. Особливу небезпеку нітрати становлять для здоров'я дітей.

Про це розповів в ефірі програми "Споживач має право" на телеканалі "Україна 24" лікар-дієтолог Олександр Кущ.

"З одного боку, нам хочеться швидше насититися вітамінами, з іншого боку, ми розуміємо, що чим швидше дозріває овоч, фрукт, тим більша ймовірність, що вжиті якісь заходи з прискорення зростання. Потрапляючи в організм людини, нітрати можуть накопичуватися і давати токсичний ефект. Насамперед це небезпечно для дітей, це може призвести, наприклад, до токсичного гепатиту, ураження печінки", - зазначив Кущ.

Читайте також: В Україні зміняться ціни на овочі: чого чекати покупцям

Популярні відео

За словами лікаря, є допустимі дози нітратів.

"Важливо розуміти, що багато нітратів, проходячи термічну обробку, розпадаються на відносно нешкідливі речовини. Коли їх багато, то, звичайно, навіть термічна обробка не рятує. Тому я відразу звертаюся до любителів смузі, особливо до веганів, які вживають багато рослинної їжі, переважно в сирому вигляді - їм варто берегтися найбільше. У першу чергу це імпортна продукція. Все, що зроблено методом гідропоніки, оранжерейне господарство - це лідери за нітратами", - попередив він.

Читайте також: На базарі або в магазині: українцям підказали, де краще купувати яйця

Раніше завідувач кафедри технології м'яса і м'ясних продуктів, професор Василь Пасічний в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, які шкідливі для здоров'я добавки можуть міститися в ковбасі.

Джерело Україна 24 Теги