Степанов розповів, скільки і які вакцини Україна отримає в травні

Глава МОЗ зазначив, що постачальники зривають контракти

Степанов розповів, скільки і які вакцини Україна отримає в травні

Україна в травні очікує на постачання мільйонів доз вакцини від коронавірусу Pfizer, CoronaVac, AstraZeneca та CoviShield у межах вже укладених контрактів.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Глава МОЗ заявив, що виробники порушують контракти і зривають терміни постачання. За його словами, за укладеними контрактами, без урахування COVAX, Україна мала вже отримати не менше 3,9 млн доз вакцин.

Читайте також: Степанов сказав, коли чекати нового стрибка захворюваності на коронавірус

Популярні відео

Степанов поскаржився на "піратство з боку країн, в яких виробляються вакцини – вони їх просто не відправляють, накладають ембарго".

"В найближчий місяць, у травні, окрім 500 тис. доз CoronaVac, ми маємо отримати щонайменше ще 1 млн доз CoronaVac, щоб вони майже закрили свій контракт. Принаймні таке офіційне повідомлення від компанії Sinovac і Китаю ми отримали. Друге, ми очікуємо на поставку до 1 млн доз Pfizer – це і по лінії COVAX, і по прямому контракту між Україною і Pfizer. Наступне, що ми маємо отримати – близько 500 тис. доз AstraZeneca індійського виробництва (CoviShield) в рамках контракту, за яким нам заборгували. І ми очікуємо ще по COVAX якусь кількість AstraZeneca – десь 700-800 тисяч доз", - повідомив він.

Міністр додав, що терміни приходу цих вакцин протягом травня будуть різнитися.

Читайте також: Степанов розповів, коли Україна буде повністю забезпечена вакцинами від COVID-19

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" також розповів, чому вакцину від коронавірусу не можна купити в аптеці.