Фігуранта "справи Шеремета" Антоненка звільнили з СІЗО: названо причину

Як зазначив експерт, справа фактично не рухалась

Фігуранта "справи Шеремета" Антоненка звільнили з СІЗО: названо причину

Прокуратура не надала суду нових даних щодо причетності музиканта Андрія Антоненка до вбивства журналіста Павла Шеремета, що стало причиною для його звільнення з СІЗО.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" експерт з конституційного права Олександр Москалюк, коментуючи рішення суду відпустити Антоненка під домашній арешт.

"Тому що треба періодично переглядати запобіжний захід, згідно з нормами КПК, раз на два місяці. І застосовувати той запобіжний захід, який був, можливо, лише за умов, коли виявляються нові обставини, які не були досліджені. Я так розумію, прокуратура не надала якихось нових даних, які б говорили про те, що далі необхідно продовжувати цей запобіжний захід", - сказав він.

Читайте також: "Американці все знали": колишній спецпризначенець, який оприлюднив плани вбивства Шеремета

Популярні відео

Експерт зауважив, що йдеться не про остаточне рішення суду, а лише про запобіжний захід.

"Це питання до них – де обвинувальний акт і де закінчена одна стадія і почата інша. Якби був обвинувальний акт, вони могли б говорити про те, що суд не справляється. Але суд як мінімум призначив би дату попереднього судового засідання, це було б через 5 днів після того, як обвинувальний акт дійшов би до суду. Далі справа рухалась би згідно з вимогами КПК. А тут ви самі фактично не рухаєте справу, то тут питання – наскільки ви тоді готувалися", - заявив Москалюк.

Читайте також: Справа Шеремета: експерт назвав складність, якої не уникнути

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року. Його автівку підірвали в середмісті Києва.

Наразі в убивстві Павла Шеремета підозрюють лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь. Слідство вважає, що Дугарь фотографувала камери напередодні вбивства, Кузьменко закладала вибухівку під авто разом з Антоненком. Втім, усі вони свою причетність до злочину заперечують.

Андрій Антоненко як підозрюваний перебував під вартою з 12 грудня 2019 року.

Шевченківський райсуд Києва 30 квітня своїм рішенням перевів Антоненка з СІЗО під цілодобовий домашній арешт.

Джерело Україна 24 Теги