Борис Колесніков: Сьогодні українці бояться не стільки померти, скільки злиднів

Ексвіцепрем'єр розкритикував захід у річницю створення дивізії СС "Галичина"

Борис Колесніков: Сьогодні українці бояться не стільки померти, скільки злиднів

Марш вишиванок у річницю створення дивізії СС "Галичина" недоречний. Про це заявив віцепрем'єр, міністр інфраструктури 2010-2012 Борис Колесніков в ефірі програми "Народ проти" на телеканалі "Україна 24".

"Нещодавній "Марш вишиванок" на честь дня створення дивізії СС "Галичина" у 1943 році — це, вибачте за прямоту, "ганьба джунглям!", за Кіплінгом. Бачити подібне в центрі європейської столиці, країни, яка найбільше постраждала від фашизму, м'яко кажучи, дуже дивно. Мені в даному контексті нецікава думка парламентської коаліції або мінської групи. Мені цікава думка шановних послів G7, і зокрема наших союзників по антигітлерівській коаліції — США і Великої Британії, країн, які перемогли фашизм у найстрашнішій війні сучасності. У Німеччині, наприклад, передбачена кримінальна відповідальність: за демонстрацію свастики та інших нацистських символів можна отримати до 8 років в'язниці!" — підкреслив політик.

Читайте також: Потрібно ухвалити особливий закон — ексвіцепрем'єр назвав спосіб боротьби з COVID-19

Також Борис Колесніков зазначив, що проведення таких маршів неможливе без мовчазної згоди влади. І подібні акції однозначно ведуть країну до ще більшого розколу та самознищення.

"Всі злочини фашистів ще 75 років тому були перераховані в першому і ключовому Нюрнберзькому процесі з визначенням найвищої міри покарання винних. І якщо в країні є закон "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборона пропаганди їхньої символіки", і ми прагнемо до європейських цінностей, то всі учасники цієї акції повинні понести відповідне покарання. В іншому випадку доведеться визнати, що цей український закон не працює. А якщо в країні не працюють закони, то нічого доброго чекати не доводиться", — упевнений віцепрем'єр.

Читайте також: Колесніков про конфлікт з Росією: я б хотів, щоб ми позбулися ілюзій

Обговорюючи новини, пов'язані зі зміною керівництва Нафтогазу в Україні, Борис Колесніков сказав:

"Повірте, в найбільш цивілізованих країнах Європи, а також Євросоюзу, куди Україну ніколи не приймуть, у тій же Північній Америці, ніхто з американців, німців чи французів не знає, хто у них глава нафтогазової галузі, сектора енергетики тощо. Громадян цих країн, як і українців, завжди цікавить питома вага комунальних платежів до бюджету сім'ї. Сьогодні українці доведені до відчаю: понад 84% через бідність і 4% — через здоров'я! Тобто іншими словами, наші громадяни не бояться померти, а бояться злиднів! Ось про це необхідно говорити! Епоха бідності закінчилася у 2014 році й почалася відтоді епоха злиднів. Давайте ми з убогості повернемося до бідності, а з бідності — до середнього класу", — заявив Борис Колесніков.

Читайте також: Скандал у прямому ефірі: "слуга народу" залишив студію 

Крім цього, міністр інфраструктури висловив свою думку про те, як вийти з кризового становища, пов'язаного з вакцинацією.

"З точки зору організації антиковідних заходів в Україні, хоча я не представник медичної сфери, можу запропонувати наступний конструктивний варіант виходу з ситуації, що склалася, оскільки сьогодні ця тема вже перейшла в площину питання про національну безпеку. Ще, повірте, не пізно. Необхідно за прикладом ситуації з Євро-2012, — коли я прийшов у проєкт, він був у критичному стані, і відразу підкреслю, тоді питання стояло лише про футбол і національний престиж, а не про людські життя, — прийняти прямий спеціальний і надзвичайний закон про боротьбу з COVID, який надасть абсолютно всі права Міністерству охорони здоров'я, що дозволить проходити бюрократичні процедури за 1 добу. Крім того, застосувати прискорену процедуру тендеру до 5 днів, не більше. Повторю ще раз: на порядку денному сьогодні життя людей, які вмирають сьогодні сотнями, тому діяти необхідно блискавично!" — підсумував Борис Колесніков.

Джерело Україна 24 Теги