Академік висловився про таблетки від коронавірусу: Ідеалізувати не варто

Володимир Семиноженко розповів, чи стане розробка ліків проти COVID-19 проривом у лікуванні

Академік висловився про таблетки від коронавірусу: Ідеалізувати не варто

До кінця 2021 року можуть з'явитися таблетки від коронавірусу, заявили в компанії Pfizer. Академік Національної академії наук України Володимир Семиноженко розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24", чи дійсно це буде прорив у лікуванні коронавірусу.

"Ті ліки, які зараз розробляються, це так звані сповільнювачі, або інгібітори самої функції розмноження вірусу. Тобто якщо ви їх вживаєте, то віруси дуже повільно розмножуються в слизовій — це те, з чого починається серйозна хвороба. Але це тільки початок розробки цих препаратів. Говорити, що це панацея, дуже рано, тому що йде тільки перша фаза. З іншого боку, від звичайного сезонного грипу вмирає понад пів мільйона людей у світі.

Якби метод створення таких інгібіторів був універсальним, можна було б зробити відповідні таблетки, але, як бачите, люди хворіють. Навіть успіх уповільнення розмноження вірусу імунодефіциту не розв'язав проблему ВІЛ у світі. Ідеалізувати жоден спосіб не можна", — сказав він.

Читайте також: Що треба знати при вакцинації від коронавірусу: українцям нагадали прості правила

Популярні відео

Експерт розповів, чи можуть таблетки від коронавірусу бути важкими для організму.

"Побічні ефекти ми бачимо теж після використання вакцини, побічні ефекти можуть бути при використанні будь-яких таблеток, у тому числі напевно і цих. Ступінь цієї шкідливості може бути перевірений під час клінічних випробувань. Причому це складна процедура. Але сподіватися треба, ми тільки вітаємо такі розробки й чекаємо, що ефективніше будемо боротися з коронавірусом", — сказав він.

Раніше голова комісії з біобезпеки та біозахисту при РНБО Сергій Комісаренко розповів про два проєкти вакцини проти COVID-19 в Україні.

Джерело Україна 24 Теги