Закон про шокери для поліції: в Авакова пояснили, навіщо він потрібний

Антон Геращенко розповів, чому поліцейським необхідні електрошокери

Закон про шокери для поліції: в Авакова пояснили, навіщо він потрібний

Законопроєкт про шокери для поліції хочуть винести на розгляд до Верховної Ради. Заступник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Антон Геращенко розповів у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24", чому його потрібно ухвалити.

"Ми в МВС разом з народними депутатами, які розуміють важливість того, щоб електрошокери могли повністю законно використовуватися поліцією, сподіваємося, що закон буде прийнятий. Нам не зовсім зрозуміло, чому окремі депутати, деякі з яких говорять, що Україна — це європейська країна, чомусь не хочуть приймати європейські закони. Річ у тому, що патрульні, коли на них здійснюється напад, фактично беззахисні. Їм доводиться використовувати вогнепальну зброю, щоб зупинити правопорушника", — сказав він.

Читайте також: Поліцію переведуть на посилений режим на свята — в Авакова розповіли навіщо

Популярні відео

Геращенко навів приклади, чому поліцейським потрібні електрошокери.

"Наприклад, поліцейських викликали на побутову сварку між чоловіком і дружиною. Чоловік був п'яний, він схопив сокиру і побіг на поліцейських. Їм замість електрошокера, який зараз не може використовуватися повною мірою, довелося застосувати вогнепальну зброю, і чоловік загинув. Є багато таких випадків, коли психічно хвора людина кидається на людей, приїжджає поліція, і людина кидається на неї з ножем. Якщо буде дозвіл на використання електрошокерів, то одним пострілом людину можна заспокоїти, і не буде поганих наслідків для здоров'я. А коли використовується вогнепальна зброя, то людина може стати інвалідом", — сказав він.

Читайте також: Потрійне вбивство в Києві: поліція повідомила подробиці

При цьому Геращенко заявив, що використовуватися на масових акціях електрошокери не будуть. Вони призначені для затримання поодиноких злочинців, вони будуть використовуватися тільки у випадках, передбачених законодавством — при фізичній агресії в бік інших громадян або поліцейських.

Джерело Україна 24 Теги