Діють як 300 років тому: військовий експерт розповів про плани Росії

На думку Михайла Притули, виведення російських військ має демонстративний характер

Діють як 300 років тому: військовий експерт розповів про плани Росії

Росія готується до захоплення України, але не має двохмільйонної армії, сформованої на Донбасі.

Таку думку в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" висловив військовий експерт Михайло Притула.

"Лекала у Російській імперії давні, вони мають столітню історію, змінюється тільки технологія їх використання, але методи й форми роботи залишаються такими самими. Вони готуються до наступу, до захоплення України, як це було і 300 років тому, як було 100 років тому", - сказав експерт.

Популярні відео

Притула вважає, що виведення російських військ має демонстративний характер, розрахований як на зовнішнього спостерігача, так і на п'яту колону в Україні.

"Це перш за все була демонстрація не тільки для зовнішнього спостерігача, а й для п'ятої колони, яка є в Україні. Ми повинні розуміти, що Росія намагалася показати людям, які так чи інакше думають, що "русский мир даст им счастье", що "Росія йде, але вам допоможе, тільки повставайте". Як і демонстрація у 2014 році, коли почалося захоплення Донбасу", - сказав Притула.

Читайте також: Арестович розповів про дивну поведінку росіян на переговорах щодо Донбасу

За словами експерта, у Росії недостатньо сил для завоювання України.

"100 тис. військ мало для захоплення 40-мільйонної країни, потрібна 2-3-мільйонна армія як мінімум. Але потрібно згадати стратегічний задум війни, який був опублікований 21 квітня 2008 року. Він полягав у тому, щоб мобілізувати на Донбасі двохмільйонну армію, і цією армією йти захоплювати Україну. Як бачимо, цієї армії немає", - сказав Притула.

Читайте також: Російські кораблі в Чорному морі: експерт вказав на небезпеку

Нагадаємо, раніше в ефірі програми "Ток-шоу №1" на телеканалі "Україна 24" радник української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Олексій Арестович розповів, що Росія в кінці липня знову почне зосереджувати війська біля кордонів України в рамках підготовки до навчань "Захід-2021".

Джерело Україна 24 Теги