В Україні є два проєкти вакцини від COVID-19: академік розповів деталі

За словами Комісаренка, розробка може стати вакциною лише після клінічних випробувань

В Україні є два проєкти вакцини від COVID-19: академік розповів деталі

Академік, голова комісії з біобезпеки та біозахисту при РНБО Сергій Комісаренко в ефірі програми «Сьогодні Ввечері» на телеканалі «Україна 24» розповів, що існує два проєкти розробки української вакцини від коронавірусу COVID-19, відповідаючи на запитання ведучої, що українцям обіцяли «вакцину Фаворова».

«Ніхто її («вакцину Фаворова»- ред.) не обіцяв, сказали, що над нею працюють, і, можливо, вона з'явиться. Ніяких гарантій про те, що вона може бути і може працювати, не було. Сказати, що вона може стати вакциною - та вакцина, яку називають «вакциною Фаворова» - можна тільки після того, як будуть проведені клінічні випробування, які так і не були проведені», - зазначив академік.

Читайте також: У вакцини від коронавірусу знайшли несподіваний побічний ефект

Популярні відео

При цьому, наголосив він, існує ще один проєкт вітчизняної вакцини від COVID-19.

«Зараз є ще один проєкт, реальніший, я не хочу зараз називати його деталі, але дуже серйозна нарада була у прем'єр-міністра, я вчора зустрічався з головним санітарним лікарем з приводу того, щоб вчені України створили реальну національну вакцину», - заявив Комісаренко.

Читайте також: "Це повний абсурд": розвіяні чотири головних міфи про вакцину від коронавірусу

Раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" один із розробників української вакцини від коронавірусу, епідеміолог Михайло Фаворов розповів, що Україна може випускати власну вакцину від коронавірусу COVID-19, однак проблема впирається у фінансування.

Джерело Україна 24 Теги