Як змінився коронавірус: лікарка озвучила тривожні дані

Гостра фаза хвороби стала довшою

Як змінився коронавірус: лікарка озвучила тривожні дані

Лікарі сьогодні фіксують у пацієнтів серйозні зміни в перебігу захворювання на коронавірус COVID-19.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповіла керівниця центру респіраторної медицини клініки "Феофанія" Світлана Гук.

"Що спостерігається з COVID-19 – це подовження терміну гострої фази. Якщо раніше ми спостерігали, і знали за наказом (МОЗ – ред.), що впродовж двох тижнів людина стає незаразною, і ми вже не переживаємо за її стан після 14 діб від початку захворювання, то зараз ми цей термін як лікарі бачимо щонайменше до 21 доби", - зазначила вона.

Читайте також: Лікар розповів, як змінилося ставлення до коронавірусу

Популярні відео

Лікарка додала, що зараз медпрацівники вже не мають робити контрольні ПЛР-тестування при виписці зі стаціонару чи з лікарняного листка.

"Якщо раніше була вимога два негативні ПЛР-тести, потім один... А зараз ми не тестуємо контрольно. Якщо пройшло 14 днів з початку захворювання, і останні три дні немає вірусної інфекції – ми можемо виписувати людину в інститут, на роботу з лікарняного. Думаю, можливо, ці терміни переглядатимуть", - сказала вона.

Читайте також: Ускладнення після хвороби та вакцинація вагітних: лікарка відповіла на запитання про COVID-19

Раніше епідеміолог Андрій Александрін в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що в Україні досі триває перша хвиля епідемії COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги