Російські кораблі в Чорному морі: експерт вказав на небезпеку

Експерт розповів, чи залишається небезпека від кораблів Росії в Чорному морі

Російські кораблі в Чорному морі: експерт вказав на небезпеку

Росія залишила в Чорному морі два великі десантні кораблі. Чи може вона захопити частину території тими силами, що залишилися біля кордонів України після відведення російських військ, розповів керівник програм безпеки Центру глобалістики "Стратегія XXI" Павло Лакійчук у програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Вийшли з Чорного моря два великі кораблі Балтійського флоту і залишилися два ПДК Північного флоту, які доповнюють сім десантних кораблів Чорноморського флоту. Тобто угруповання російських десантних кораблів у Чорному морі значно не зменшилося. І говорити про зменшення напруги не варто.

Повітряно-десантні війська та морські десантні війська — це допоміжні сили, це чисто наступальний підрозділ, який не застосовується в обороні. Їхня підготовка свідчить про те, що держава готується до наступу. Але вони не є основними силами наступу і не можуть діяти самостійно. Вони захоплюють якісь об'єкти, але потім їх повинні підтримати інші підрозділи, інакше вони не втримають захоплені об'єкти", — розповів він.

Читайте також: Розслаблятися рано: політолог розповів, чи відведе Росія війська

За словами експерта, якщо брати до уваги всі угруповання біля кордонів України, будь-який об'єкт або ділянка, найімовірніше, важливі порти можуть бути захоплені десантом протягом 3-4 діб.

Популярні відео

Експерт також розповів, для чого в Чорне море йде корабель США.

"Що стосується американців, вони планували на початку (російських — ред.) навчань направити в Чорне море два есмінці, це одні з найпотужніших ударних бойових кораблів. Але після дзвінка Байдена Путіну цей захід було скасовано, американці відмовилися від проходу в Чорне море. Замість цього туди йде катер берегової охорони США. У чому тут сіль? Берегова охорона — це окремий вид збройних сил, який не є ВМС США. Його завдання — охорона узбереж, портів і морських комунікацій. Тобто американці демонструють росіянам, що вони не хочуть наступу, але готові захищати українські й не тільки українські порти, морські комунікації й територіальні води", — розповів він.

Раніше віцеадмірал, екскомандувач ВМС України Сергій Гайдук розповів, навіщо Росія привела в Чорне море кораблі з інших флотів.

Джерело Україна 24 Теги