Епідеміолог дав пояснення щодо коронавірусу: "Це не третя хвиля COVID-19"

"Після травневих свят ми очікуємо черговий пік, тому що рівень вакцинації критично низький", - заявив Александрін

Епідеміолог дав пояснення щодо коронавірусу: "Це не третя хвиля COVID-19"

Керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю, епідеміолог Андрій Александрін в ефірі програми «Сьогодні День» на телеканалі «Україна 24» заявив, що в Україні триває перша хвиля епідемії COVID-19.

«Торік ми сподівалися, що з приходом потепління, літнього періоду у нас знизиться зростання захворюваності на COVID-19, але, на жаль, це не виправдалося. Протягом усього літа ми бачили тільки збільшення. Восени ми зіткнулися з першою великою проблемою, коли більшість лікувальних установ були заповнені людьми з важкими формами COVID-19», - зазначив епідеміолог.

Читайте також: Лікар розповів, як змінилося ставлення до коронавірусу

Популярні відео

Він висловив незгоду з твердженням, що в Україні йде третя хвиля пандемії COVID-19.

«У нас триває перша хвиля COVID-19. Це третій пік першої хвилі - ось так правильніше казати. Тому що хвиля закінчується тільки тоді, коли ми приходимо до поодиноких випадків (захворювання - ред.). У нас ніколи ще за весь час пандемії COVID-19 не було такого значного зниження. У нас триває перша хвиля, і ми не можемо сьогодні говорити, що вона у нас якось знижується або підвищується. Був пік, але після травневих свят ми очікуємо черговий пік, тому що рівень вакцинопрофілактики в нашій країні критично низький», - заявив Александрін.

Читайте також: Ускладнення після хвороби та вакцинація вагітних: лікарка відповіла на запитання про COVID-19

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов назвав терміни нових поставок вакцин від коронавірусу в Україну.

Джерело Україна 24 Теги