Це утопія: експерт викрив фейк Росії про воду для Криму

Борис Бабін прокоментував чутки про запаси води під Азовським морем

Це утопія: експерт викрив фейк Росії про воду для Криму

Росія не може забезпечити водою анексований Крим, тому поширює фейки про пошуки прісної води під Азовським морем.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів колишній представник президента України в Автономній Республіці Крим, юрист Борис Бабін.

"Росія два останні роки заявляє про якісь пошуки водних ресурсів в Азовському морі. Відповідно до так званих публікацій нібито вчених у Севастополі, Сімферополі, є нібито якісь підземні води в районах, наближених до Криму, з Арабатської стрілки. Ці повідомлення критикуються серйозними науковцями, зокрема, навіть у самій Російській Федерації. Це утопія", - заявив експредставник президента в Криму.

Читайте також: Не можна у жодному разі — Ляшко про розв'язання важливої проблеми Криму

Популярні відео

За його словами, російська влада це робить, оскільки "їм потрібно щось розповідати населенню, бо сучасна ситуація доводить їхню безпорадність".

"Вони не можуть забезпечити водою власну політику колонізації Криму своїм населенням, оскільки вони протиправно переселили до Криму 0,5 млн осіб. Вони не можуть забезпечити водою мілітаризацію Криму як ядерно-військової бази, яка може загрожувати регіону. Це їхня неспроможність, тому вони продукують фейки. Ніякої води під Азовським морем немає", - підкреслив він.

Водночас Бабін зазначив, що Україні потрібно реагувати й подавати позови до міжнародних арбітражів, оскільки "хоча води немає, вони її шукають, порушуючи міжнародне право".

Читайте також: Росія увійшла на підготовлений ґрунт — експерт назвав причину захоплення Криму

Нагадаємо, так званий "глава Криму" Сергій Аксьонов заявив, що під Азовським морем існують великі запаси прісної води, яку нібито добуватимуть для потреб кримчан.

До окупації півострова Росією Україна забезпечувала через Північно-Кримський канал до 85% потреб Криму в прісній воді.

Раніше журналіст Іван Яковина розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", як президент Росії Володимир Путін хоче вирішити проблему з водою в окупованому Криму.

Джерело Україна 24 Теги