Лікар, який спалив диплом через Киву, пояснив свій вчинок

Олександр Ябчанка висловив протест проти захисту дисертації Іллі Киви

Лікар, який спалив диплом через Киву, пояснив свій вчинок

Кандидат медичних наук Олександр Ябчанка, який спалив свій диплом після того, як нардеп Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію, пояснив свій вчинок у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Я вдячний колегам, які пишуть про підтримку, власне, я це і зробив (спалив диплом - ред.), щоб звернути увагу на те, що таке рішення членів комісії дискредитує саме поняття науки в Україні. Чому така проблема? Тому що якщо в суспільстві дискредитоване поняття науки, тоді ми втрачаємо систему координат, за якою ми можемо домовитися.

Що я маю на увазі? Почну з медицини. Дискусія на предмет, потрібна чи ні вакцинація, — це антинаукова дискусія в принципі. Вона повинна проходити навколо того, якою вакциною робити щеплення, як забезпечити логістику тощо. Але дискусія, чи потрібна вакцинація взагалі — це антинаукова дискусія, яка може бути тільки тоді, коли в суспільстві немає довіри до науки. Тоді з'являється широке поле для маніпуляцій. Тепер що стосується державного управління. На моє переконання, це наукова історія, і прийняття рішень щодо держполітики повинно бути науково обґрунтованим. Є проблема, і вчені, носії знань її аналізують і потім пропонують варіанти вирішення. Пропонуючи це, вони вказують на можливі наслідки прийняття того чи іншого рішення", — сказав він.

Читайте також: Формально претензій немає — в Міносвіти висловилися про дисертацію Киви

Популярні відео

Ябчанка пояснив, як це стосується дисертації Іллі Киви.

"Поясніть, де в цій конструкції Ілля Кива? Уявіть дискусію у Верховній Раді: депутат виходить з документом policy paper на трибуну і каже, що те чи інше рішення потрібно або не потрібно приймати, тому що ми отримаємо такі-то наслідки й не отримаємо очікуваних результатів. Тоді на трибуну виходить Ілля Кива, вчений і каже: це рішення — це ваша наука, а ось моя наука говорить про те, що ваш policy paper дурість, і треба приймати іншу дурість", — сказав він.

Читайте також: Колесніков пройшовся по відомому нардепу: обличчя, не спотворене інтелектом

Нагадаємо, народний депутат від ОПЗЖ Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію на тему "Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)". Члени комісії одноголосно проголосували "за". Після цього львівський лікар, викладач Українського католицького університету та колишній спікер МОЗ Олександр Ябчанка спалив свій диплом кандидата медичних наук на знак протесту.

Джерело Україна 24 Теги