Індійський штам і українська вакцина: лікар відповів на запитання про COVID-19

Борис Донськой розповів, чи можна захворіти вдруге і чи допоможе вакцина від нового штаму

Індійський штам і українська вакцина: лікар відповів на запитання про COVID-19

На запитання про коронавірус, вакцини та штами відповів імунолог Борис Донськой в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24". Зокрема, він вважає, що українська вакцина від коронавірусу буде не скоро.

"Я вірю, що вона буде, але скоро вона не може з’явитися. Бо це складний процес, швидко його не можна зробити. Для цього потрібно дуже багато факторів і дуже багато змін в країні", — сказав він.

Відомо, що в Україну може прийти індійський штам. Донськой відповів, чи допоможуть антитіла тих, хто вакцинувався або перехворів раніше.

"У нас про це поки немає достовірної інформації. У будь-якому разі люди, які перехворіли на родинні штами коронавірусу, будуть більш захищені, ніж ті, хто не вакцинувався і не хворів. Але наскільки цей захист буде ефективним, від чого саме він захищатиме – від найгірших прогнозів чи від інфікування, – на жаль, ми поки не знаємо", — сказав він. 

Читайте також: Лікар розповів, як змінилося ставлення до коронавірусу

Популярні відео

Лікар розповів, чи відрізнятиметься перебіг хвороби у людини, якщо вона захворіє на коронавірус вдруге.

"Людина, яка перехворіла на будь-який вірус, коронавірус чи інший, цим самим штамом у найближчі роки не захворіє, точніше, захворіє менш як 1% людей, які з тих чи інших причин не створили імунний захист. Проте якщо вірус принципово змінюється, дизайн його антигенів інший, то людина може його не розпізнати й знову захворіти. Але в будь-якому разі хвороба має значно легший перебіг, ніж перший раз", — пояснив Донськой.

Читайте також: Карантин не допоможе: лікар розповів, як зупинити коронавірус в Україні

Кожні 10 років треба вакцинуватися від правця і від сказу. Лікар сказав, кому потрібно ставити цю вакцину.

"Якщо після вашої вакцинації минуло 10 років і більше, то є два варіанти. Можна перевірити рівень антитіл - чи вони у вас ще на захисному рівні. А можна цього не робити, як-то кажуть, маслом кашу не зіпсуєш. Зараз є зручні полівакцини, які містять одразу 5-7 компонентів. І можна це зробити бустерною імунізацією, яка гарантуватиме, що в найближчі 10 і більше років ви ще будете імунні", — сказав він. 

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов назвав терміни нових поставок вакцин від коронавірусу в Україну.

Джерело Україна 24 Теги