До Чорнобиля через 35 років: історія ведучої "Україна 24", яку евакуювали з Прип'яті

Лейла Мамедова поділилася спогадами про катастрофу

До Чорнобиля через 35 років: історія ведучої "Україна 24", яку евакуювали з Прип'яті

Після Чорнобильської катастрофи сотні тисяч людей змушені були покинути свій дім, серед них ведуча телеканалу "Україна 24" Лейла Мамедова. Після вибуху 5-річну дівчинку з сестрою та матір'ю вивезли з Прип'яті. Знімальна група побувала біля колишнього будинку ведучої, де вони - родина інженера атомної станції - жили до аварії.

"У мене під час кожної поїздки з'являються нові спогади й вони мене лякають", - розповіла Мамедова в ефірі програми "Україна Сьогодні" на телеканалі "Україна 24".

Читайте також: Інженерне диво: озвучені подробиці створення об'єкта "Укриття" для ЧАЕС

Популярні відео

Ведуча телеканалу "Україна 24" каже, що торік дістатися до будинку було простіше, а зараз ліс ще більше поглинув залишки міста. Біля рідного будинку її накривають спогади про батька.

"Коли сюди приїжджаю, мені здається, що він живий, що він прийде колись, відчинить ці двері й скаже, що я прийшов на обід. Бо він приходив обідати додому", - каже Мамедова.

Всередину будинку не пускають через небезпеку руйнацій. Родина мешкала на п'ятому поверсі, саме у рік аварії отримали квартиру. Батько приїхав на будівництво станції, а мати працювала в їдальні ЧАЕС.

Лейла згадує, що наступного дня після вибуху ніщо не нагадувало про катастрофу. Вона з подружкою бавилася у пісочниці біля будинку, поки мати була в стоматолога. Потім зателефонував батько і наказав дружині збирати дітей. Збиралися поспіхом – мати встигла схопити для доньок лише дві кофтинки. Батько залишився ліквідувати наслідки аварії. Він втратив здоров'я і 17 років тому помер.

Читайте також: Чи витримає захист ЧАЕС падіння літака: чиновник дав відповідь

У рідне місто Лейла повернулася всьоме. У ніч проти 26 квітня журналістка разом з іншими колишніми жителями Прип'яті запалила свічки пам'яті. Це стало багаторічною традицією - люди збираються біля "Енергетика" у час, коли стався вибух на реакторі.

"Україна максимум має докласти зусиль для того, щоб місто продовжувало притягувати іноземців, щоб українці хотіли сюди їхати подивитися і зрозуміти, що тут відбулося", - каже Мамедова.

Раніше позафракційна народна депутатка Вікторія Гриб в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментувала 35-ту річницю аварії на ЧАЕС.

Джерело Україна 24 Теги