Чи витримає захист ЧАЕС падіння літака: чиновник дав відповідь

Заступник головного інженера "Укриття" розповів про характеристики конфайнмента

Чи витримає захист ЧАЕС падіння літака: чиновник дав відповідь

Накриття над зруйнованим енергоблоком на ЧАЕС, так званий конфайнмент, може витримати безліч екстремальних умов. Він розрахований на 100 років експлуатації, витримує землетрус 6 балів, смерч, вогонь, перепади температур.

Заступник головного інженера об'єкта "Укриття" Сергій Кондратенко в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" відповів на запитання, чи витримає конфайнмент на ЧАЕС падіння літака.

"Новий безпечний конфайнмент був натягнутий у проєктне положення в кінці листопада 2016 року, це дуже великий прогрес у плані безпеки. Він розрахований на захист старого саркофага від смерчу класу 3, від проєктного землетрусу 5 балів і максимального розрахункового 6 балів. Але падіння літака — ні. Воно не розглядається. Якби розглядалося, ця конструкція була б значно дорожчою та більшою і зайняла б більше часу. Організаційно-технічними заходами забороняються польоти навколо Чорнобильської АЕС. Це була однозначна позиція", — сказав він.

Читайте також: У Києві відкрилася виставка про Чорнобиль: подробиці

Популярні відео

Розміри конфайнмента: 110 м висота, 167 - ширина та 360 - довжина. Важить конструкція 37 тисяч тонн, додав Кондратенко. Також він розповів про контроль радіаційних викидів.

"В об'єкті "Укриття" як знаходилися паливовмісні маси, так і знаходяться. Функція контролю їхнього стану виконується цілодобово. Ми контролюємо щільність нейтронного потоку. Палива після аварії, за консервативними оцінками, залишалося 200 тонн, тому йде строгий регламентний контроль. Якщо нейтронний потік збільшиться до певної межі, то подається нейтронопоглинаючий розчин для приведення цих мас у підкритичний стан", — розповів він.

Раніше перший заступник голови Державного агентства з управління зоною відчуження Андрій Пляцко розповів, як планується відроджувати зону відчуження.

Джерело Україна 24 Теги