Зону відчуження будуть відроджувати: чиновник повідомив подробиці

Заступник голови Держагентства з управління зоною відчуження розповів про плани щодо ЧАЕС

Зону відчуження будуть відроджувати: чиновник повідомив подробиці

Зону відчуження в Чорнобилі хочуть відроджувати, розповів перший заступник голови Державного агентства з управління зоною відчуження Андрій Пляцко в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Зона відчуження стане зоною відродження. Ми зараз працюємо над тим, щоб так було. Ми вважаємо, що людство повинно зробити висновки та винести урок з попередніх 35 років. Потрібно подивитися, як людство долало цю катастрофу, і рухатися вперед, застосовувати все, що ми напрацювали за 35 років, щоб Зона не була мертвою. Вона повинна жити", — заявив він.

Читайте також: У зоні відчуження ремонтують дороги — що відбувається в Чорнобилі

Популярні відео

Пляцко пояснив, що далі буде з ЧАЕС.

"Зняття станції з експлуатації передбачає доведення 1, 2 і 3 енергоблоку до стану так званої "бурої плями". Що буде зараз з об'єктом "Укриття", який знаходиться під новим безпечним конфайнментом, ми поки не можемо відповісти. Ми постійно моніторимо, що відбувається в зруйнованому реакторі, оскільки там залишилася велика кількість паливних мас. Скільки саме — ми не можемо сказати, бо вони сплавлені з іншими матеріалами. Розкладатися це буде як мінімум 24 тисячі років, бо там трансуранові елементи", — розповів він.

Читайте також: У серіалі "Чорнобиль" багато брехні — ліквідатор аварії на ЧАЕС

Днями було видано ліцензію на експлуатацію другого сховища для ядерних відходів. Пляцко пояснив, що це означає.

"Це сховище відходів ядерного палива сухого типу. Це більш технологічна і більш безпечна конструкція. Вона дозволить безпечно зберігати відпрацьоване ядерне паливо. Елементи, які відпрацювали, переміщатимуться на склад 2, де будуть різатися, упаковуватися в контейнери, запаюватися й укладатися в бетонні пенали. Якщо на це видали ліцензію, це означає, що всі процеси під контролем і немає ніякої небезпеки", — розповів він.

Раніше начальник наукового відділу Чорнобильського заповідника Денис Вишневський розповів, що відбувається в Чорнобильській зоні.

Джерело Україна 24 Теги