Сумна правда: науковець розповів про тварин у Чорнобильській зоні

Співробітник Чорнобильського заповідника розповів, кого можна побачити в зоні відчуження

Сумна правда: науковець розповів про тварин у Чорнобильській зоні

26 квітня 2021 року минає рівно 35 років з дня катастрофи на ЧАЕС. Що сталося після аварії з тваринами в зоні ураження, розповів начальник наукового відділу Чорнобильського заповідника Денис Вишневський у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Велику рогату худобу, що знаходилася на балансі колгоспів, у державній власності, евакуювали, оскільки це державне майно, а потім забили. Невелику частину з приватної власності господарі просто випустили, було дике стадо одну чи дві зими. Що стосується собак і котів, це була сумна правда, яку показали навіть у серіалі "Чорнобиль" — для попередження спалахів сказу і небезпеки для особового складу був наказ, і підрозділи МВС знищували тварин по селах. Офіційна цифра — 600 одиниць", — сказав він.

Читайте також: Відпочинок на травневі свята — названі найпопулярніші місця і вартість

Експерт розповів, що зараз відбувається з тваринами в зоні відчуження.

"Тут можна не те щоб побачити (тварин — ред.), а хоча б сліди — тому що навіть фахівці-зоологи, які працюють багато років, можуть 1,2, 5 разів побачити живого хижака. Копитних можна побачити практично всіх, починаючи від лося, це найбільший звір тут, — колись були зубри, але тепер лось на першому місці, — до оленя, козулі, дикої свині.

Тут можна побачити весь комплект лісових видів тварин, який колись був на території України. Десь їх стало менше, але тут все повертається до природного стану. Чорнобильський біосферний заповідник — це перш за все резервація європейської лісової фауни. Це 300-400 видів хребетних тварин, серед яких близько 70 видів у Червоній книзі України, і значно більше видів мають статус рідкісних у Європі, а у нас вони звичайні", — сказав він.

Нагадаємо, 26 квітня "Україна 24" показує ексклюзивний спецпроєкт до 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

Джерело Україна 24 Теги