Перемир'я ніколи не було — експерт висловився про ситуацію на Донбасі

Юрій Кочевенко розповів, як Росія тисне на Україну

Перемир'я ніколи не було — експерт висловився про ситуацію на Донбасі

Перемир'я на Донбасі фактично ніколи не було, заявив військовий експерт Юрій Кочевенко в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Згадаймо, яким за рахунком це буде повним і всеосяжним припиненням вогню, скільки було цих так званих перемир'їв — хлібне, шкільне, новорічне, пасхальне, різдвяне... Фактично до будь-якої важливої ​​події в суспільному житті намагаються прилучати ці так звані перемир'я. Але за всі ці роки війни не було жодного дня перемир'я.

Не було активних бойових дій, активного пересування військ, але перемир'я й не було. Тому що, якщо ти бачиш ворога і стріляєш в нього, якщо ворог бачить тебе і стріляє — це не перемир'я. Не було такого, щоб російські окупанти та українські військові вийшли на зону візуального контакту і не відкрили вогонь. Той факт, що нам не повідомили про обстріл, не означає, що нічого не сталося. Перемир'я — це коли сторони отримали наказ і не стріляють, навіть якщо мають таку можливість", — сказав він.

Читайте також: Росія живе в маніакальній фобії — військовий експерт про скупчення військ біля кордону

Популярні відео

Експерт підкреслив, що Україна не робить того, в чому її звинувачує Росія.

"На відміну від російських окупантів, Україна виконує бойові завдання з оборони держави під своїми прапорами, шевронами, вони не маскуються під якісь загони самооборони якоїсь "Донецької та Луганської республіки". Водночас російські окупанти маскуються під так звані незаконні збройні формування. У разі, якщо вони порушують перемир'я, то Росія завжди говорить: так це не ми, домовляйтеся з ними безпосередньо, стріляти перестануть. І це форма тиску на Україну, щоб змусити до прямих переговорів. Росія повністю контролює свої війська, вона імітує втрату контролю, коли їй це вигідно", — сказав він.

Раніше радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович заявив, що ескалація конфлікту на Донбасі може піти на спад після 28 квітня.

Джерело Україна 24 Теги