Як посилити українську армію - військовий експерт озвучив рецепт

У Міноборони немає моделі розвитку ЗСУ, заявив Олег Жданов

Як посилити українську армію - військовий експерт озвучив рецепт

Україні, щоб мати сучасну підготовлену армію, необхідна військова доктрина і держпрограма модернізації Збройних сил.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" військовий експерт Олег Жданов.

"Ми ще не починали модернізацію озброєння. Модернізація окремих підрозділів, танкових військ, трохи мотопіхотних підрозділів - це самий початок, мінімум, який ми зробили. А для того, щоб зрушити з місця це питання, потрібна державна програма. Це бюджет існування Збройних сил, жодного розвитку і модернізації він не передбачає за своїм обсягом. Ну і Міністерство оборони самостійно ніколи не потягне масштабну модернізацію", - сказав він.

Читайте також: Прожитковий мінімум для армії: експерт пояснив, чи вистачає ЗСУ грошей

Популярні відео

Також експерт зазначив, що спочатку треба відповісти на питання, "яку модель Збройних сил ми повинні побудувати для того, щоб реагувати на всі виклики, які перераховані в концепції національної безпеки і оборони".

"Міноборони сьомий рік намагається, але й досі у нас немає цієї моделі. До речі, у нас і військової доктрини немає, з моменту прийняття нової стратегії вона скасована. Тому в нас немає підстав для обговорення розвитку та модернізації", - пояснив Жданов.

Читайте також: Важливе нововведення у призові в армію: військовий експерт дав роз'яснення

Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак розповів, що рівень фінансування Збройних сил достатній для виконання завдань, що стоять перед ЗСУ, але недостатній для модернізації і забезпечення всім необхідним.

Раніше відомий журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу "Україна 24" озвучив спосіб зміцнити боєздатність української армії.

Джерело Україна 24 Теги