Карантин не допоможе: лікар розповів, як зупинити коронавірус в Україні

Українці не здатні ввести адекватний карантин і дотримуватися його, вважає Андрій Александрін

Карантин не допоможе: лікар розповів, як зупинити коронавірус в Україні

Зупинити поширення коронавірусу в Україні може тільки вакцинація всіх бажаючих, оскільки українці масово не дотримуються карантину.

Таку думку висловив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" лікар-інфекціоніст Андрій Александрін.

"Коронавіруси прийшли в наше життя надовго. Хочу звернути увагу, будуть переводити в жовту зону Одеську і Дніпропетровську області. Ми якраз працювали цього тижня на Одещині та Дніпрі, і передусім видно, як люди поводяться в громадському транспорті. Я досі дивуюся, коли в годину пік повні, забиті маршрутки, трамваї, тролейбуси, люди перебувають без масок. Тут проблема не тільки в центральній владі, але ще і в місцевій владі, яка такі питання не контролює", - заявив він.

Читайте також: У Києві з 1 травня буде "природний локдаун": деталі від чиновника

Популярні відео

За словами лікаря, українська влада стала заручником ситуації:

"Як тільки ми трохи ослабимо карантинні заходи, які і так не виконуються, так ми одразу ж через пару тижнів будемо знову входити в пік за зростанням захворюваності, високим рівнем госпіталізації, збільшенням кількості смертних випадків".

Читайте також: Ускладнення після хвороби і вакцинація вагітних: лікарка відповіла на питання про COVID-19

Як зазначив Александрін, у цих умовах держава повинна масово надати можливість вакцинації всім бажаючим, "а не вибудовувати певні черги і штучно створювати, як у нас люблять називати, соціальну дистанцію".

"Наразі для нашої країни вже всім зрозуміло, що ми не здатні запроваджувати адекватні карантинні заходи і виконувати їх. Для нас єдина можливість - це вакцинопрофілактика. Медики не можуть силоміць тягнути людей на вакцинацію, на сьогодні ми спостерігаємо величезну кількість відмов. При цьому є велика кількість людей, які хочуть отримати вакцинацію, але вони не належать до тієї чи іншої групи і змушені чекати незрозуміло скільки часу", - сказав інфекціоніст.

Раніше начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав головних порушників правил карантину в столиці.

Джерело Україна 24 Теги