Ексглава МОЗ розповіла, як Україна може поповнити запаси вакцини

Зоряна Скалецька заявила, що повинні підключитися МЗС і МОЗ

Ексглава МОЗ розповіла, як Україна може поповнити запаси вакцини

Після того, як Данія відмовилася від використання вакцини від коронавірусу AstraZeneсa, українські чиновники можуть попросити її продати "непотрібний" препарат.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповіла ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.

"В першу чергу, такі переговори потрібно вести через виробника, це має бути тристоронній договір. І друге - потрібно розуміти, що у більшості країн Європи були паралельні договори на більшу кількість, ніж потрібно. І так може бути, що за іншими договорами швидше здійснюються поставки, і вони просто вирішили, що економічно вигідніше закрити питання за іншими договорами. Всі умови і причини, чому приймаються такі рішення, вони не викладають повністю, тому я б не робила однозначного висновку щодо якості", - сказала ексглава МОЗ.

Читайте також: В Україну їде нова вакцина: подробиці від Степанова

Популярні відео

При цьому Скалецька вважає, що "запитати Данію і виробника однозначно потрібно". За її словами, це повинні зробити МЗС і МОЗ.

Читайте також: Степанов розповів, кому робитимуть щеплення вакциною Pfizer

Нагадаємо, що Данія призупинила використання вакцини AstraZeneсa через ризик утворення тромбів. Вона стала першою європейською країною, яка заборонила її повністю для всіх груп населення.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, скільки і які вакцини від коронавірусу розраховує отримати Україна.

Джерело Україна 24 Теги