Степанов назвав терміни нових поставок вакцин від коронавірусу в Україну

Міністр прояснив ситуацію із закупівлею препаратів Sinovac і Astrazeneca

Степанов назвав терміни нових поставок вакцин від коронавірусу в Україну

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов очікує постачання в Україну 1,4 млн доз вакцин від коронавірусу до кінця травня в рамках міжнародної ініціативи COVAX.

Про це він заявив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Що стосується COVAX. Ми чекаємо від наших партнерів отримати ще 1,4 млн доз до кінця травня. Попередньо ми розраховуємо почати отримувати ближче до 15 травня - це що стосується COVAX. 1,4 млн доз з їхніх повідомлень, які ми отримуємо. Зрозуміло, що іноді є відстрочки щодо цих дат", - сказав міністр.

Читайте також: Степанов звернувся до українців: якщо не освятите паску, Бог простить

Степанов також прояснив ситуацію з постачанням китайської вакцини Sinovac:

"Буквально сьогодні ми отримали повідомлення від них, що наступну партію вакцин в обсязі близько 500 тис. доз ми повинні отримати в перших числах травня. І протягом травня ще близько мільйона доз ми повинні отримати".

Популярні відео

Глава МОЗ додав, що щодо постачання вакцини Astrazeneca Covishield "поки немає чітко підтвердженого режиму".

"Ви знаєте, що в Індії зараз ситуація близька до катастрофи - 335 тисяч за останню добу захворіли... Але ми розраховуємо, що протягом травня повинні отримати певну кількість доз. І що стосується прямого контракту з Pfizer, теж за їхніми запевненнями в травні ми повинні почати отримувати перші дози. Більш детально, скільки отримаємо в травні, ми чекаємо повідомлення наступного тижня", - сказав він.

Читайте також: В Україну їде нова вакцина: подробиці від Степанова

Степанов також підтвердив, що вакцина Astrazeneca, яку сьогодні отримала Україна, має термін придатності до 31 травня, але закликав не хвилюватися з цього приводу.

"Ми її досить швидко використовуємо через наші кабінети щеплень для отримання громадянами першої дози", - пояснив він.

Раніше нардеп від "Слуги народу" Михайло Радуцький в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що МОЗ має подати судовий позов проти китайського виробника вакцин Sinovac за невиконання контракту.

Джерело Україна 24 Теги