Великдень в умовах карантину: в ПЦУ розповіли, як будуть працювати церкви

Через карантинні обмеження віряни не цілують ікони і руки священикам

Великдень в умовах карантину: в ПЦУ розповіли, як будуть працювати церкви

Православна церква України під час святкування Великодня готова дотримуватись необхідних карантинних умов.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" священик ПЦУ Георгій Коваленко.

"Віряни звикли, духовенство звикло. Минулий рік був більш жорстким з точки зору обмежень, хоч можливо не таким тяжким з точки зору ситуації з пандемією в країні в цілому. Тому я думаю, що храми готові. Віряни, які постійно відвідують храми, вже навчилися і дотримуватися всіх умов, і тримати дистанцію. Що стосується тих, хто буде приходити виключно на освячення - то такі люди зазвичай приходять і йдуть, тому я не думаю, що буде якесь надмірне скупчення людей. Будемо намагатися і всіх рекомендацій дотриматись, і свято відсвяткувати", - розповів він.

Читайте також: Погода на Великдень і цвітіння абрикосів: синоптикиня дала прогноз

Популярні відео

Коваленко зазначив, що зараз віряни не цілують ікони та руки священикам.

"Від рук ми з радістю відмовилися, ми і раніше їх не дуже давали людям. А що стосується ікон, ми самі даємо приклад. Якщо людина хоче помолитися перед іконою, вона має таку можливість, і не обов'язково її цілувати, можна просто вклонитися", - пояснив священик.

Читайте також: Подорожчання продуктів: економіст розповів, що буде з цінами на Великдень

За його словами, у вірян, які ходять до церкви постійно, "вже формат випрацювався".

"Що стосується освячення пасок, то можна прийти протягом дня посвятити. Думаю, в храмах будуть і в суботу святити і в неділю цілий день. Це буде організовано. Буде залежати від людей, як вони тримають дистанцію, як вони підходять, чи не б'ються за ту воду. З іншого боку, цю молитву можна послухати по телевізору, і вдома майже в кожного є свята водичка покропити свою їжу", - додав Коваленко.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", чи буде спеціальний режим карантину на Великдень.

Джерело Україна 24 Теги