Розслаблятися рано: політолог розповів, чи відведе Росія війська

Олег Саакян розповів, яку мету переслідувала Росія, накопичуючи війська на кордоні

Розслаблятися рано: політолог розповів, чи відведе Росія війська

Росія може всупереч власним заявам не відвести свої війська від українського кордону. Про це заявив політолог Олег Саакян в програмі "Сьогодні Ранок" на телеканалі "Україна 24".

"Обіцяти — не означає виконати, і навіть певне зменшення військової присутності Росії не гарантує, що вони дійсно відведуть всі війська. До того ж вони завжди діють за принципом "купи козу — продай козу", тому, швидше за все, буде збільшення військової присутності в окупованому Криму, зокрема, з наступальною зброєю. Так само, як і збільшення присутності кораблів у Чорному морі. Ми бачили флотилію Каспійську, частина якої може залишитися (в Чорному морі — ред.), як і кораблі, переведені з інших флотів. Тому розслаблятися точно не варто", — сказав він.

Читайте також: Росія надула пузир — Арестович висловився про війська на кордоні з Україною

Популярні відео

Експерт розповів, яку мету, крім тиску на Україну і Захід, переслідувала Росія.

"Я думаю, що третя мета була не стільки вода в Крим, бо добути її зараз було б майже неможливо технічно, а втрати були б значними — і санкційні, і військові. Тому, швидше за все, третя мета була відпрацювання маневрів, військової злагодженості та моделювання ймовірного наступу на майбутнє — як реагуватиме Захід, яка буде швидкість прийняття рішень, як будуть реагувати в Україні, які у нас є відпрацьовані моделі захисту. Росіяни зараз провели навчання, максимально наближені до бойових.

Нам потрібно наздоганяти те, в чому ми останні роки пробуксовували — територіальна оборона, громадянська оборона, тобто захист населення -— щоб громадяни знали, що робити при авіаобстрілі, окупації міста і таке інше", — сказав він.

Читайте також: Росія веде в Чорне море нові кораблі — віцеадмірал пояснив навіщо

Нагадаємо, міністр оборони РФ Сергій Шойгу доручив Генеральному штабу Росії та командувачам військами повернути війська, перекинуті останнім часом до кордонів України, на місця постійної дислокації.

Джерело Україна 24 Теги