Ускладнення після хвороби і вакцинація вагітних: лікарка відповіла на питання про COVID-19

Інфекціоністка розповіла про особливості вакцинації та наслідки коронавірусу

Ускладнення після хвороби і вакцинація вагітних: лікарка відповіла на питання про COVID-19

Інфекціоністка Оксана Виговська в програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" відповіла на запитання глядачів про вакцинацію проти COVID-19 і про коронавірусну хворобу.

Питання: Чи можна вакцинуватися після ускладнень після коронавірусу? Ускладнення — синдром Гієна-Барре.

Відповідь: Це досить рідкісне ускладнення, воно може бути після коронавірусної хвороби. У мене запитання: як давно перехворіла людина і скільки часу пройшло? Синдром повністю пройшов або є залишкові явища? Якщо часу пройшло хоча б 3-4 місяці, вакцинуватися можна, якщо є залишкові явища, треба робити щеплення пізніше, тобто повністю відновитися.

Популярні відео

Питання: В листопаді хворіла на коронавірус, після цього помітила, що з моєю пам'яттю все не так добре, як раніше, інші теж скаржаться на провали в пам'яті. Відновиться пам'ять?

Відповідь: Це так званий постковідний синдром, або лонг-ковід. Зараз про це багато хто знає. Різні прояви цього синдрому, цікаво, що він може бути навіть після легкого протікання хвороби, навіть через кілька місяців виникають проблеми зі здоров'ям. Проблеми з пам'яттю з'являються тому, що коронавірус нейротропний, тобто наша нервова система до нього чутлива. Все відновиться, просто потрібен час.

Читайте також: Епідемія коронавірусу: озвучено прогноз, коли Україну накриє четверта хвиля

Питання: Чи будуть робити щеплення вагітним?

Відповідь: На сьогодні при вагітності щеплення протипоказане, як і дітям. Але можна робити щеплення вагітним з критичних груп, наприклад, медпрацівникам. Тоді рішення повинен приймати сімейний лікар. Це так зване щеплення з застереженнями, коли потрібно зважити ризики та користь вакцинації. Якщо вагітна не з групи ризику, я б не рекомендувала щеплення.

Питання: Чи можуть рятівні антитіла бути смертельно небезпечними?

Відповідь: Якщо йде гіперімунна відповідь, то вона несе за собою певні застереження. Якщо імунна система відповіла надмірною активністю, то часто це буде корелювати з появою небажаних подій, пов'язаних з імунізацією. Можуть бути побічні реакції або ускладнення.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов попередив українців про новий штам коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги