Журналісти "Україна 24" вакцинувалися в США і розповіли цікаві деталі

У Сполучених Штатах вакцинують навіть іноземців

Журналісти "Україна 24" вакцинувалися в США і розповіли цікаві деталі

Кількість вакцинованих від коронавірусу в США налічує вже сотні мільйонів. Ця країна — серед лідерів у світі. Вдалося отримати щеплення й знімальній групі "Україна 24". Подробиці розповів кореспондент Юрій Гула у програмі "Сьогодні Ввечері".

"Пройшла вже майже доба, як я зробив щеплення від COVID-19, почуваюся нормально і не маю жодних побічних реакцій. Тільки сильно болить плече. Усі американці, навіть іноземні громадяни, яким виповнилося 16 років, з понеділка можуть отримати вакцину у США. Запис простий, і на пошук вакцини я витратив хвилин 15", — розповів він.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу: лікарка відповіла на популярні запитання про щеплення

За словами журналіста, препарат знайшовся в аптеці поблизу, після чого він забронював її та вже наступного дня зробив щеплення. Вакцини пропонуються на вибір, Гула обрав Moderna. Вакцинуватися можна без прописки або полісу страхування.

"Коли я прийшов до аптеки, в мене запитали лише паспорт, аби звірити дані. Я зачекав у живій черзі, на все пішло близько пів години", — сказав він.

Популярні відео

Загалом у Штатах вакцинована або принаймні отримала першу дозу половина населення. Держава заохочує як може — у центрах вакцинації часто пропонують морозиво, а на вулицях Вашингтону тим, хто зробив щеплення, днями навіть роздавали марихуану, розповів кореспондент.

Президент США Джо Байден заявив, що країна вже перевиконала план вакцинації.

"Ми це зробили. 200 мільйонів доз на дев'яносто другий день мого президенства. Я закликаю кожного роботодавця, великого й малого, в кожному штаті, надати співробітникам оплачувану відпустку, яку вони потребують для вакцинації. У будь-який час, коли їм потрібно — заплатіть. Жоден працюючий американець не повинен витрачати жодного долара зі своєї зарплати, якщо він вирішив виконати свій патріотичний обов'язок і зробити щеплення", — сказав він.

Раніше голова МОЗ України Максим Степанов розповів, коли в Україну надійде партія вакцини AstraZeneca.

Джерело Україна 24 Теги