Позиція України сильна: посол розповів, як йде "справа скіфського золота"

Українська сторона спирається на Конвенцію ЮНЕСКО про боротьбу з незаконним обігом культурних цінностей

Позиція України сильна: посол розповів, як йде "справа скіфського золота"

Апеляційний суд Амстердама 22 квітня поновив слухання у "справі скіфського золота". Посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" розповів, що Україна має перспективи виграти цю справу.

"Ми розраховуємо, що у нас є перспективи остаточно виграти цю справу. Вже було винесено рішення судом першої інстанції на користь української сторони, що було оскаржене представниками так званих кримських музеїв. Так званих - тому що вони існують сьогодні тільки на папері", - сказав посол.

Читайте також: Всі альтернативні версії відхилені: посол розповів про хід суду щодо MH-17

Популярні відео

Ченцов зазначив, що українська сторона спирається на Конвенцію ЮНЕСКО про боротьбу з незаконним обігом культурних цінностей.

"Позиція української сторони полягає в тому, що в цій справі застосовується Конвенція ЮНЕСКО 1970 року, яка зобов'язує нідерландську сторону передати ці цінності українській стороні. І ми послідовно доводимо цю позицію, у нас є шанс повною мірою надати експертні висновки на розгляд суду", - сказав дипломат.

Ченцов спрогнозував, що сторона, яка програла, подасть апеляцію, але в України сильна позиція.

"Фінальний етап - очевидно, що сторона, яка програла, виставлятиме апеляцію, це Верховний суд Нідерландів. Але у нас дуже сильна позиція, і ми розраховуємо на справедливий розгляд", - сказав Ченцов.

Читайте також: Великий плюс — у Мін'юсті відреагували на важливе рішення ЄСПЛ щодо MH-17

Нагадаємо, що з 7 лютого по 31 серпня 2014 року в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі проходила виставка "Крим. Золотий острів у Чорному морі". Виставка складалася з експонатів чотирьох кримських музеїв і одного київського. Після анексії півострова Росією виникла суперечка з приводу того, повертати експонати в Крим чи ж на підконтрольну українській владі територію.

Джерело Україна 24 Теги