Реальне безробіття набагато вище за офіційне: експерт назвав цифри

Експерт дав поради, що робити людям, які залишилися без роботи

Реальне безробіття набагато вище за офіційне: експерт назвав цифри

Керівник Центру макроекономічного моделювання Київської школи економіки Юрій Шоломицький в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів, які реальні цифри безробіття в Україні та в яких галузях найбільший рівень безробітних. 

"Я б порадив вміти контактувати з Центром зайнятості. Тому що у нас є державна підтримка безробітних, яка триває певний час, впродовж року. Друге, можна змінити професійну орієнтацію або підняти професійний рівень. Але якщо подивитися на цифри, оприлюднені Центром зайнятості, то зараз це 6 вакансій. Якщо повернемось назад, ще на початку 2020 року було 5 вакансій. Хоча цифри не дуже чутливо відображають сам рівень безробіття. Найбільше в плані безробіття страждають такі галузі як транспорт, торгівля. Кількість безробітних водіїв і продавців значно зросла", — заявив експерт. 

Читайте також: Безробіття в Україні: економіст порівняв показники України та США

Популярні відео

Він також розповів, наскільки офіційний рівень безробіття відрізняється від реального.

"Держкомстат готує два різних рівні. Один він бере від Центру зайнятості – це в межах 2-3%. А інший – від Міжнародної організації праці, вони оцінюють рівень безробіття (в Україні – ред.) 9,5% за 2020 рік. Але це була лише така вершина айсберга, тому що насправді виявилося, що у 2020 році на 700 тис. знизилася кількість людей, які шукають роботу. Це означає, що або була якась економічна міграція, або люди зневірилися в пошуку роботи. Якщо цих людей врахувати, то це якраз і відображатиме нашу реальність – це 1,2 млн людей", — зазначив Шоломицький.

Раніше начальниця управління з надання послуг населенню Держцентру зайнятості Інна Бондіні розповіла, де в Україні найбільше вакансій.

Джерело Україна 24 Теги