Російська бравада спадає — експерт про переміщення військ РФ від кордонів України

Олександр Мусієнко розповів, що вплинуло на рішення російської влади

Російська бравада спадає — експерт про переміщення військ РФ від кордонів України

Росія відводить війська від кордонів з Україною — чому це відбувається, розповів військовий експерт, голова Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Я й прогнозував, що такий відхід буде, але думав, що наступного тижня або ближче до 9 травня. Росіяни ж яку мету ставили — інформаційно-психологічна операція для того, щоб почати тиск на Україну та Захід. В принципі, не вдалося. Потрібно оцінити й зусилля президента США, який зателефонував (Володимиру Путіну - ред.) і продемонстрував певні кроки. Я бачу наразі, що ця російська бравада починає поступово спадати", — сказав він.

Читайте також: Радник у Міноборони про загрозу від Путіна: "Одне місто викликає побоювання"

Популярні відео

Експерт пояснив, що на це вплинула низка факторів.

"Сполучені Штати продемонстрували рішучість, що за необхідності вони й далі тиснутимуть на Росію, вводитимуть ще більші пакети санкцій, а також підтримуватимуть Україну, оскільки на тлі цього виходять рішення про збільшення підтримки для нашої держави. Проведення ще більшої кількості навчань, присутність США зростає в Європі, і багато інших кроків. Сам Путін зробив, на мій погляд, найменш гостре та агресивне звернення, порівнюючи з попередніми роками, — це свідчення того, що вони перебувають в очікуванні зустрічі з президентом США. До того ж, вони демонструють певну стриману готовність до будь-яких переговорів, поступок і компромісів.

Для нас в цьому сенсі відкривається вікно можливостей, яким дуже важливо скористатися. Українським дипломатам потрібно постаратися і в ідеалі організувати візит українського президента до Вашингтона", — сказав він.

Читайте також: Арестович про плани Путіна напасти на Україну: "Він обламався, здав назад"

Нагадаємо, міністр оборони РФ Сергій Шойгу доручив Генеральному штабу Росії та командувачам військами повернути війська, перекинуті останнім часом до кордонів України, на місця постійної дислокації.

Джерело Україна 24 Теги