Суд щодо МН-17: посол розповів про сумну для Росії подію

Сторона захисту оперує версіями, які поширюються через російські ЗМІ

Суд щодо МН-17: посол розповів про сумну для Росії подію

22 квітня в Гаазі проходить чергове судове засідання у справі МН-17. Посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" розповів про хід засідання.

"Хочу підкреслити, що вже протягом року йде попередній етап слухань. Це означає, що сторона звинувачення, прокуратура Нідерландів, представляє свою версію подій, відповідні докази - це збиття літака за допомогою "Бука" 53-ї ракетно-зенітної дивізії збройних сил Російської Федерації. Але також розслідувалися і були представлені всі альтернативні версії, які називалися протягом усього цього часу. Відповідно, вони були відхилені. Тобто прокуратура максимально транспарентно, повно представила всі напрацювання за останні по суті 6 років", - сказав посол.

Читайте також: Катастрофа МАУ в Ірані: в МЗС жорстко відреагували на новий поворот у справі

Популярні відео

За словами Ченцова, основна частина запитів захисту відхилена судом.

"Сторона захисту намагалася робити акцент на альтернативних можливих версіях, вона повторювала весь цей наратив, який звучав від представників російського уряду, в тому числі через російські ЗМІ - незакриття неба українською стороною. Але за результатами всіх попередніх слухань варто зазначити, що суд залишається сконцентрованим на основній версії збиття літака, представленій прокуратурою, відхиливши основну частину найбільш екстравагантних запитів захисту. Суд також намагається вислухати всі докази захисту, в тому числі подання експертних висновків представників "Алмаз-Антей". Суд це робить, але залишаючись у тій канві розслідування фактів, що мають безпосереднє відношення до збиття", - сказав посол.

Читайте також: Путіну потрібен не Донбас - Гордон назвав мрію президента Росії

Нагадаємо, раніше політолог Сергій Таран в ефірі каналу "Україна 24" розповів, як Росія маніпулює і затягує розгляд справи MH17.

Рейс MH-17, збитий 17 липня 2014 року, здійснював переліт за маршрутом з Амстердама (Нідерланди) в Куала-Лумпур (Малайзія). Його було збито в районі Тореза Донецької області. На борту знаходилися 283 пасажири й 15 членів екіпажу, всі загинули.

Джерело Україна 24 Теги