Залежить не тільки від лабораторії: академік оцінив шанси появи української вакцини

Сергій Комісаренко також розповів, що Україна може виробляти вакцину за чужими технологіями

Залежить не тільки від лабораторії: академік оцінив шанси появи української вакцини

19 квітня президент Володимир Зеленський доручив створити сучасну лабораторію для розробки українських вакцин. За даними Офісу президента, в держбюджеті на 2021 рік на цю мету закладено 100 млн грн. Голова комісії з біобезпеки та біозахисту при РНБО, академік НАН України Сергій Комісаренко вважає, що цих грошей недостатньо, але сама ідея гарна.

Про це він сказав в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"На створення сучасної лабораторії цих грошей, на жаль, не вистачить. Створення вакцин зрештою не залежить від створення лабораторії, створюють вакцину вчені. Ці вчені можуть бути в різних лабораторіях, працювати в різних установах. Наприклад, найвідоміші нам вакцини були створені в різних наукових установах світу. Тобто залежно від умов можуть створюватися вакцини в різних лабораторіях. Але потім ці вакцини потрібно масштабувати, за допомогою клінічних досліджень перевірити, чи працюють вони. А потім потрібно їх впроваджувати у виробництво, цим вже займаються не наукові лабораторії, а фармацевтичні або біотехнологічні компанії. Але врешті-решт те, що є правильна позиція керівництва країни щодо створення власних імунобіологічних препаратів - це дуже позитивно, я повністю підтримую", - сказав учений.

Читайте також: Степанов розповів, кому робитимуть щеплення вакциною Pfizer

Популярні відео

Комісаренко також розповів, що Україна може виробляти вакцини за чужими технологіями, але поки такі переговори не ведуться.

"Думаю, що так, це називається аутсорсинг, тобто передача технології для того, щоб виробляти. Я знаю, що, наприклад, наша фармацевтична компанія "Лекхім" хоче, може і вироблятиме китайську вакцину. Але поки йдеться не про впровадження, повне технологічне виробництво, а про фасування і потім, напевно, продаж. Про переговори щодо передачі технологій поки не знаю, але це можливо", - сказав Комісаренко.

Читайте також: Є проблема — лікар висловився про експеримент МОЗ з вакцинацією

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов в програмі "Народ проти" на каналі "Україна 24" заявив, що українським виробникам вакцин потрібно створити необхідні умови.

Джерело Україна 24 Теги