Вакцинація від коронавірусу: лікарка відповіла на популярні запитання про щеплення

Віта Олещенко розповіла про рекомендації ВООЗ

Вакцинація від коронавірусу: лікарка відповіла на популярні запитання про щеплення

Сімейна лікарка Віта Олещенко в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" відповіла на запитання глядачів щодо вакцинації від коронавірусу.

На запитання, коли можуть розраховувати на вакцинацію люди з інвалідністю, вона відповіла:

"Зараз вакцинація відбувається серед груп населення 70+. Подаються списки в поліклініки, де і проводиться вакцинація. З приводу тих людей, у яких є група інвалідності або супутні захворювання - їх будуть вакцинувати в третій хвилі. Вона почнеться тоді, коли у нас буде більший обсяг вакцини".

Читайте також: Степанов розповів, кому робитимуть щеплення вакциною Pfizer

Сімейна лікарка пояснила, чи потрібно робити тест на антитіла після першого щеплення Covishield:

"ВООЗ не рекомендує здавати на антитіла ані до, ані після вакцинації. Якщо ви все-таки вирішили перевірити дію, то потрібно перевіряти на 30-40-й день після вакцинації. Але цього робити не потрібно, перше введення вакцини може не дати відповіді. Ми повинні розуміти, що вакцинація не є 100% захистом. Щоб зберегти нерви й не засмучуватися, краще не робити".

Популярні відео

Олещенко розповіла, що робити людям, які захворіли на коронавірус після першого щеплення від COVID-19.

"У таких випадках потрібно відразу після того, як одужали, вакцинуватися повторно, за всіма рекомендаціями ВООЗ. Це дасть дуже агресивний і гарний імунітет", - запевнила вона.

Читайте також: Життєво необхідно — Степанов назвав важливий крок щодо вакцин

Також лікарка відповіла на запитання, якою вакциною краще вакцинуватися при атеросклерозі судин, і чи впливає вакцина на аутоімунні хвороби:

"Потрібно розуміти, на якій стадії аутоімунна хвороба. У період загострення краще вакцинацію відтермінувати. Якщо говорити про атеросклероз - жодних протипоказань немає, всі вакцини, які є на ринку, підходять усім".

Раніше експрем'єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, якій вакцині від коронавірусу він довіряє.

Джерело Україна 24 Теги