Погода на Великдень і цвітіння абрикосів: синоптикиня дала прогноз

Тетяна Адаменко прокоментувала прохолодну весну в Україні

Погода на Великдень і цвітіння абрикосів: синоптикиня дала прогноз

Якою буде погода в Україні найближчими днями, розповіла начальниця відділу агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Весняна погода цього року якраз нормальна. Що було минулого року — ось те було аномальним. Ненормально було в 2017-му, коли на півдні у квітні утворився сніговий покрив. Стосовно цього року, ми як ніколи близькі до кліматичної норми, трохи прохолодніше. Такий поступовий розвиток весняних процесів, я вважаю, дуже добре, без екстремумів.

Що стосується сільського господарства, там питання про цвітіння плодових, чому вони не цвітуть — просто не накопичилося достатньої кількості тепла для їх цвітіння, але відставання не критичне — 3, 5, 7 днів. Середні терміни, близько до норми. Абрикоси в третій декаді квітня вже зацвітуть", — сказала вона.

Читайте також: Сильний сніг та вітер — у ДСНС розповіли про екстремальну погоду в Карпатах

Популярні відео

За словами Адаменко, залишок квітня буде прохолодним.

"На великодні свята ми очікуємо на потепління, але високих температур не буде, і навіть можливий дощ. Весь залишок квітня буде характерний нестійкою погодою, періодичними дощами по всій території, невисокими температурами +12...+ 14, при відсутності хмарності можливо +16... + 18. Таке спокійне завершення квітня і не дуже теплий початок травня", — сказала вона.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, чи буде спеціальний режим карантину на Великдень.

Джерело Україна 24 Теги