Припинення вогню на Донбасі: військовий експерт назвав три умови

Олександр Мусієнко розповів, для чого потрібна демілітаризована зона на Донбасі

Припинення вогню на Донбасі: військовий експерт назвав три умови

Про умови, необхідні для дотримання режиму тиші на Донбасі, розповів військовий експерт, голова Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Мені здається, що за підсумками зустрічі радників "нормандської четвірки" прозвучить висновок про те, що повинні бути зроблені предметні кроки до деескалації, до дотримання режиму тиші та припинення вогню. Думаю, що реально забезпечити режим тиші можна, тільки якщо разом з фіксуванням режиму припинення вогню збільшити місії ОБСЄ, а також провести розведення на окремих ділянках, де ведуться бойові дії. І третє — миротворчі місії в тій чи іншій конфігурації. Місія ООН — ідеально, гібридна місія з представників ЄС, НАТО та ОБСЄ — теж непогано. Але про це треба говорити", — сказав він.

Читайте також: Путін може напасти на Україну за однієї умови — військовий експерт повідомив деталі

Популярні відео

Експерт зазначив, що для дотримання перемир'я необхідно створити "сіру" зону.

"Нам потрібно зрозуміти, що поки у нас не буде створена демілітаризована зона, де перебуватимуть миротворці, представники міжнародних організацій, які будуть моніторити режим припинення вогню, — доти ми будемо залишатися з ризиком того, що перемир'я буде систематично порушуватися", — сказав він.

Раніше експерт-міжнародник Тарас Семенюк розповів про долю нормандського формату переговорів щодо Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги